Film V sieti, ktorý otvára pálčivú tému sexuálneho obťažovania detí na internete, si budete môcť pozrieť už 10. marca na Dvojke.


Dvojka odvysiela jeden z najlepšie hodnotených dokumentárnych filmov minulého roka, pod ktorým sú režisérsky podpísaní dvaja Česi. Barbora Chalupová a Vít Klusák, zároveň autori scenára, urobili experiment, ktorý nemá v našich končinách obdobu.


Film V sieti je autentický, mimoriadne drsný a na jeho sledovanie je potrebný poriadny kus odvahy a silný žalúdok. V sieti otvára pálčivú tému sexuálneho obťažovania maloletých a zároveň tzv. kyberšikany, o ktorej sa za posledných pár rokov stále hovorí málo.


 

Ste si ako rodičia istí, že je vaše dieťa za zatvorenými dverami detskej izby v bezpečí? Viete s kým a akým spôsobom komunikuje? Na aké webové stránky chodí a aké komunikačné kanály používa? V sieti nie je obyčajný dokument o sexuálnom obťažovaní neplnoletých, film usvedčuje sexuálnych predátorov v reálnom čase a bez prikrášlenia.


Tri herečky, tri detské izby, desať dní a 2458 mužov, ktorí sa neboja dávať sexuálne návrhy tým najzraniteľnejším. Tvorcovia filmu ešte pred jeho nakrúcaním urobili casting, prostredníctvom ktorého našli dospelé ženy s detskými črtami tváre. Postavili im detské izby, na stoly položili počítače s prístupom na internet, webovými kamerami a lov sa mohol začať.

Sledujte dokument V sieti 10. marca o 20:10 hod. na Dvojke.

Zdroj: RTVS

Zdroj foto:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno