Prvý týždeň nového roka je v počte filmových premiér skromnejší, ale o zábavu bude aj tak postarané vďaka komédii podľa svetového bestselleru a ďalšej akčnej snímke od kráľa moderných gangsteriek.

Každý z nasledujúcich filmov má slovenskú premiéru 5. januára 2023.

Muž menom Otto (A Man Called Otto)


Americká adaptácia švédskeho románu porozpráva príbeh o susedskom živote, ktorého sme všetci súčasťou, či sa nám to páči alebo nie. Otto je vdovec na dôchodku a vedie pokojný rutinný život. Pravidlá sú v jeho živote jedinou oporou. Poriadok a disciplínu si nadovšetko váži a rád by ju vidiel nie len u seba doma, ale všade vo svete. Otto (Tom Hanks) má najlepší recept na život a ťažko sa zmieruje s tým, keď niekto iný odmieta žiť “správnym spôsobom”. Noví svojrázni susedia prinesú do jeho života (ne)žiadanú zmenu. O réžiu sa postaral Marc Forster (Svetová vojna Z, Quantum of Solace).


Fortunova hra (Operation Fortune)


Špeciálny agent Orson Fortune (Jason Statham) dostane za úlohu zabrániť predaju smrtiacej technológie. Jeho tím je zložený z ďalších charizmatických agentov a hollywoodskeho herca. Tradičnú zápletku by mal osviežiť kvalitný britský humor a nápadité akčné scény. Predsa len režisér Guy Ritchie nie je v žánri žiadnym nováčikom a preto môžeme očakávať viac ako len priemerné akčné dobrodružstvo. Autor má na konte množstvo gangsterských aj historických trilerov (RocknRolla, Sherlock Holmes, Kráľ Artuš: Legenda o meči, Slušní chlapci) obsadených súčasnými hereckými hviezdami a Fortunova hra sa nechystá byť výnimkou. 


 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj video: Itafilm, Forum film

Titulná foto: Itafilm

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno