Druhý januárový týždeň bude v kinách patriť novej českej dráme o hľadaní lásky a desivo starostlivej M3GAN nakrútenej pod dohľadom producenta Jamesa Wana.

Nižšie spomenuté filmy majú premiéru 12. janurára 2023.


A potom prišla láska…


V psychologickej dráme s prvkami komédie od režiséra Šimona Holého sa štyri ženy obracajú k zdroju poznania, ktorý je mimo bežných rozumových rovín. V snahe spoznať príčinu nevydarených vzťahov a okrem iného aj svoju budúcnosť sa matka s dcérou utiahnu do prostredia starého mlynu v prírode. Pre inak racionálnu Kristínu je to, zdá sa, posledná šanca ako pochopiť nešťastie vo svojom živote a v budúcnosti sa mu vyhnúť. V pomalej, intímnej a šetrnej snímke sa hrdinky naučia, že sa nemusia pri hľadaní šťastia vždy spoliehať na iných. Pavla Tomicová je za rolu psychologičky Kristíny nominovaná na Cenu českej filmovej kritiky za rok 2022 v kategórii Najlepšia herečka. 


(V sieti kín Cinema City a Cinemax)


M3GAN 

Vzbura umelej inteligencie nie je v kinematografii ničím novým. Takmer každú dekádu nás nejaký významný zástupca sci-fi filmu varuje pred prílišnou dôverou v prístroje nadobúdajúce vlastné vedomie, hoci boli skonštruované ľuďmi. v 60. rokoch to bola Kubrickova Vesmírna odysea, potom Blade Runner od Ridleyho Scotta, Terminátor, Matrix či novšia Ex Machina. Do žánru prispel aj slovenský film Dôverný nepriateľ od Karela Janáka. Teraz sa môžeme tešiť na premiéru hororu M3GAN o takmer živej bábike, ktorá je naprogramovaná tak, aby bola najlepšou kamarátkou pre osamelé deti. Asi netreba príliš zdôrazňovať, že nie všetko pôjde podľa predstáv, keď sa M3GAN stane súčasťou malej rodiny. Na výrobu filmu pritom dohliadal otec moderného hororu James Wan (V zajatí démonov). 

(V sieti kín Cinema City a Cinemax)

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj titulnej foto: Filmtopia

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno