Takmer štyri roky od poslednej klapky konečne dorazí do kín film Petra Jákla Jan Žižka. Snímka, ktorá predstaví zahraničné hviezdy ako je Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger či Sophie Lowe, bude mať premiéru druhý septembrový týždeň.

Termín premiéry ale neurčil Petr Jákl. „Bol mi pridelený  Američanmi. A keďže musíme mať premiéru súčasne v Amerike i u nás, tak som to akceptoval,“ vysvetlil producent a režisér s tým, že keby to bolo na ňom, vybral by inak. Po dlhom čakaní sa ale už nemôže premiéry dočkať. „Veľmi sa teším na to, až bude film v kinách. Je to hrozný pocit, keď má človek dlhú dobu film hotový, ale nemôže ho nikomu ukazovať. Bohužiaľ  kvôli pandémii je ale v podobnej situácii plno tvorcov,“ vysvetlil Jákl. 


Celú dobu od dokončenia filmu čelil častým otázkam , kedy už bude film konečne v kinách. „Za poslednú dobu sa mi to stalo niekoľkokrát. V podstate posledné dva roky moje stretnutia s kýmkoľvek začínajú slovami: Tak kedy už bude Žižka? Ako vtip  som začal všetkým hovoriť, že to asi bude nakoniec iba domáce video, pretože kina sa asi nedočkám,“ dodal so smiechom.


Snímka, ktorá je zatiaľ najnákladnejším filmovým počinom všetkých dôb v Čechách i na Slovensku, predstaví slávneho vojvodcu trochu inak, než by možno diváci čakali. „Je to príbeh o zrodu vojvodcu a myslím, že budú ľudia prekvapení z toho, ako je príbeh koncipovaný. Všetko sa odohráva v roku 1402, teda v dobe  Žižkovej mladosti, ešte pred husitskými vojnami. Je v ňom  všetko, čo  je treba o tej dobe vedieť, aby ju človek pochopil. Tiež  dostatok bojov, ale predovšetkým veľmi silný príbeh, ktorý človeka vedie filmom až do konca,“ zveril sa Jákl.


 

Film Jan Žižka hovorí o zrode najslávnejšieho vojvodcu českých zemí. Do slovenských kín ho uvedie distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia 8. septembra 2022.


Zdroj: TS Magic Box Slovakia – Veronika Frantová
Zdroj foto: Stanislav Honzík

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno