Introspektívy – Eugen Vizváry

Pozrite si magazín Introspektívy s hudobníkom, aranžérom, skladateľom a hráčom na klávesové nástroje Eugenom Vizvárym.


Eugen sa narodil v r. 1977 v Bratislave, Slovensko. Pochádza z hudobníckej rodiny. Absolvoval ĽŠU v Bratislave, hru na klavíry. Počas štúdia sa zúčastnil na viacerých klavírnych súťažiach s popredným umiestnením. Navštevoval súkromné štúdium hry na klavír v Budapešti, so zameraním na jazz. Zakladateľ skupiny Chorea minor, člen skupiny DIDI BAND pod vedením svojho brata Ernesta Vizváryho, člen klasického tria pod vedením Dezidera Piťa, patrí k najvyhľadávanejším klaviristom v Slovenskej a Českej Republike.


Jeho hudobná činnosť spočíva v práci v hudobných štúdiach, komponovaním, aranžovaním, pôsobí ako producent a doprevádza popredných Slovenských a Českých umelcov.


Spolupracuje s hudobníkmi ako Oskar Rózsa, Martin Valihora, AnitaSoul, Michal Bugala, Štefan Bugala, Mária Bundová, Tina, Rytmus, Marcel Palonder, Martin Chodúr, Juraj Griglák, Eric Marienthal, Mark Kelley, Kim Davis, Vivian Sessoms, Oldo Petráš, Marian Čekovský, Miroslav Žbirka, Ivan Vereš, Nela Pocisková, Kuli, Misha, Robo Opatovský, David Koler, Rb, Ivan Dimo Dimitrov, Robo Papp, Robert Vizvári, Daniel Salontay, Radovan Tariška, Ondrej Štveráček, Robert Rist, Branislav Kostka, Juraj Burian, Emil Frátrik, Eugen Botoš, Juraj Gregorík, Lubor Priehradník, Tono Popovič a mnohí iní…


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno