Talkshow doplnená o zaujímavé hudobné kreácie, v ktorých nechýbajú ani improvizácie, prichádza naspäť k divákom. A tentoraz live!

Keď si jazzový muzikant pozve do štúdia svojho dobrého kamaráta, s ktorým sa dokáže porozprávať „na jednu strunu“, vznikne z toho pozoruhodný formát, aký na Slovensku nevyskúšal ešte nikto. Gitarista Stano Počaji ho spolu s tvorivým tímom odštartoval v televízii 213 a niektoré časti si dnes môžete pozrieť aj na webe mojakultura.sk či na našom YouTube kanáli.


Stanovými hosťami, s ktorými sa nielen porozprával, ale aj si poriadne „zajamoval“ boli už aj fenomenálny Oskar Rózsa či nestor slovenského jazzu Peter Lipa. Akosi plynule sa muzikant cez interview dostáva k hudobnému motívu, ktorý potom spoločne so svojím hosťom v skladbu – a tomu sa hovorí skutočný jazz, priatelia. A niekedy z toho vznikne aj pozoruhodný „battle“!

Dnes sa tento unikátny projekt dostáva priamo medzi ľudí, fanúšikov menšinového žánru – jazzu a hoci forma ostáva rovnaká, súčasťou šou bude aj publikum. Verte tomu, že jazz je živý element, ktorý je natoľko tvárny, že vplyvom obecenstva dokáže zvrátiť dej samotného projektu. Kým v štúdiu sa ocitnú okrem technického štábu v zákulisí len ľudia, ktorých nie je vidno ani počuť a dve ústredné postavy v štúdiu – Stano Počaji a jeho hosť, atmosféra je tak trošku akademická. Ak sa však jazz dostane do baru, kam aj patrí a vznikne tvorivá synergia medzi publikom a muzikantmi, výsledok je úplne odlišný.

Príďte sa sami presvedčiť! Po kratšej prestávke sú Introspektívy opäť tu. V premiérovej live časti, ktorá bude v príjemnom prostredí bratislavského Bohéma Baru na námestí SNP 30 vo štvrtok 21. februára 2019 so začiatkom od 20:00, bude Stano Počaji hostiť speváka a muzikanta Roba Pappa. A vy môžete byť pri tom všetkom! Sekundárne tvoriť hudbu, podieľať sa na atmosfére, potleskom odmeniť improvizáciu a posunúť tak muzikantské výkony do úplne iného levelu ako tomu býva v štúdiu.

Snáď azda pár slov o Robovi Pappovi. Ešte predtým ako naspieval s formáciou G8 mega hit Vráť trochu lásky medzi nás, verejnosti bol známy už roky predtým. V roku 2000 získal Slávika ako Objav roka a na konte má doposiaľ päť albumov. Jeho špecifická, takmer až zamatová farba hlasu je na slovenskej scéne unikátom, rovnako jeho piesne nie sú tuctovo popové. Robo Papp sa rozhodol ísť svojou vlastnou cestou, neprispôsobiť sa masovému popovému žánru, ale pridať do piesní „aj kus seba“. Treba podotknúť, že Robo je „macher“ aj vo frázovaní a kdesi v podvedomí cítite aj jeho jazzový feeling. Okrem toho má vynikajúci rozsah a spieva čisto, bez intonačných chýb (čo sa jeho niektorým konkurentom na domácej pôde stáva viac ako často) – všetky tieto skutočnosti predpovedajú, že na premiérových online Introspektívach si so Stanom Počajim bude mať nielen čo povedať, ale aj čo zahrať! Tak neváhajte, príďte, kvalitná hudobná talkshow naživo po prvý raz so symbolickým vstupným 5 eur, to už stojí za to!


 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno