IMT Smile a Chinaski majú spoločný klip k pesničke Osud

Jedna z najúspešnejších slovenských kapiel, jedna z najúspešnejších českých kapiel, pražské štúdio Karla Holase a dve hodiny času. To sú ingrediencie, ktoré dožičili vzniku nového rádiového singla Osud, v ktorom spojili sily slovenskí IMT Smile a českí Chinaski.

Obe kapely hrali v plnom obsadení, bez akýchkoľvek dohrávok a opráv. Výsledkom je uvoľnená pesnička, v ktorej frontmani Ivan Tásler a Michal Malátný spievajú o tom, že všetko má svoj význam. Atmosféru nahrávania, keď obe kapely hrali pesničku prvýkrát naživo, približuje aktuálny videoklip.
Osud je už treťou spoluprácou, spomedzi 10 pesničiek na minuloročnom albume Budeme to stále my, ktorú IMT Smile posielajú do slovenského éteru. Prvou bol veľmi úspešný minuloročný singel Poď so mnou s Kalim, ktorý je už mesiace najhranejšou slovenskou pesničkou. Len nedávno do rádií poputoval aj krásny duet plný lásky so Szidi Tobias – Podaj mi ruku. Keďže sa však blíži leto, IMT Smile sa rozhodli, že by sa zišlo nasadiť aj pesničku, ktorá má typicky letnú atmosféru. Pohoda, jazzový feeling, príjemné hallové efekty – to je úvod skladby, ktorý vygraduje v svižnejší refrén – tak znie song Osud, v ktorom sa krásne vyníma dialóg dvoch lídrov kapiel. Hudbu k piesni zložil Ivan Tásler spolu s Viktorom Frešom a o text sa aj tentokrát postaral hudobníkmi vyhľadávaný textár Vlado Krausz.


Pesnička vznikla veľmi spontánne, je to live nahrávka. V štúdiu sme sa zišli všetci desiati naraz a nahrávali sme dvoje bubny, dvoje basy, dvoje klávesy. Bol to veľmi silný moment pre nás všetkých,“ spomína na nahrávanie Ivan Tásler. „Pôvodne sme sa báli, že to bude príliš hlučné. Ale vymysleli sme sofistikovaný spôsob, ako sa vystriedať a ako miestami hrať aj spolu,“ dodáva.

Ako takéto nahrávanie vyzeralo približuje sprievodný videoklip, ktorý zachytáva nielen momenty zo štúdia, ale aj prvé živé prevedenie skladby na vypredanom koncerte v Českom Krumlove, kde sa obe kapely postavili spoločne na pódium.

Chinaski majú ku IMT Smile blízko. Často spolu hrávali, navzájom sa rešpektujú a udržujú si priateľské vzťahy. Navyše je známe, že nový basgitarista Chinaski Tomi Okres pôvodne s IMT Smile hrával. „Určite to bol jeden z dôvodov, prečo som mal pocit, že by toto spojenie mohlo fungovať. Bez ohľadu na to, ako dlho sa poznám s Frantom, Michalom a Lukášom. Bola to posledná pesnička, ktorú som potreboval na album a chcel som, aby to bolo finále. Mal som o nej určitú predstavu, text je presne vhodný na záver albumu,“ uzatvára Tásler.

Rovnako to cíti aj frontman Chinaski Michal Malátný: „Naše pätnásťročné priateľstvo vyvrcholilo spoločnou piesňou. Málokedy som zažil v štúdiu krajšie chvíle, lepšiu atmosféru. Som vďačný,“ vraví.
Videoklip vznikol z viacerých nezávislých záberov od Tomáša Slávika, Adama Kořínka a Víta Lineka. Finálny strih videoklipu bol však v réžii gitaristu IMT Smile Tomáša, ktorý má na svedomí aj klipy k piesňam Budeme to stále my a Čo všetko sa môže stať.

Okrem dvoch koncertov v susednom Česku sa môžete na IMT Smile najbližšie tešiť už 6. júla v amfiteátri v Banskej Štiavnici a následne 13. júla vo Východnej. Oba tieto koncerty sú beznádejne vypredané a kapela si pre divákov pripravila nezabudnuteľný program pri západe slnka, plný kvalitnej hudby, notoricky známych melódií a dobrej nálady. Koncert vo Východnej možno po minuloročnej skúsenosti právom označiť za hudobnú udalosť roka na ktorej sa okrem IMT Smile predstaví aj Lukáš Adamec s kapelou, prešovská skupina ElevenHill a tajný hosť večera. No rozhodne sa je na čo tešiť.

TS: Universal Music – doplnená redakciou mojakultura.sk
Zdroj foto: Stanislava Topoľská


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno