V roku 2018 sa začali šíriť správy o tom, že režisér Ridley Scott sa skutočne pustil do príprav pokračovania kultového Gladiátora, najúspešnejšieho filmu roku 2000, oceneného piatimi Oscarmi. Od uvedenia pôvodného filmu do kín sa roky tu a tam rozprávalo o pokračovaní a v istú chvíľu “hrozilo”, že sa príbeh o rímskom hrdinovi bude uberať nečakanými smermi plnými fantazijných výjavov.

Ridley Scott je režisér, ktorý sa nebojí ísť si za stanoveným cieľom a neváha preto obetovať aj dedičstvo svojich vlastných diel. Smutným, ale dobrým príkladom toho sú filmy Prometheus (2012) a Votrelec: Covenant (2017), ktoré do série o legendárnych a stále záhadných votrelcoch vniesli ešte viac otázok a zvedavým divákom poskytli pramálo odpovedí. Navyše sa režisér v týchto príbehoch rozhodol venovať postavám a motívom, ktoré takmer nikoho nezaujímali. Vyzerá to však, že Scott tentoraz upustil od nepopulárneho nápadu, a tak neprinesie ďalší príbeh s Russelom Croweom ako Maximusom bojujúcim v podsvetí. Dokonalo uzavretý príbeh hrdinu zostane dúfajme nenaštrbený. Miesto toho sa režisér chystá v realistickejšom filme sústrediť na jednu z vedľajších postáv kultovej snímky.


Nedávni nominanti na Oscara Paul Mescal a Barry Keoghan by mali v nadchádzajúcom filme zaujať svoje miesto v hlavných rolách. Ústredným hrdinom druhého Gladiátora bude dospelý Lucius, ktorý udalosti prvej časti sledoval ešte ako chlapec. Stvárni ho Paul Mescal známy zo seriálu Normálni ľudia, či minuloročnej úspešnej drámy Aftersun. Barry Keoghan si renomé vybudoval účinkovaním vo filmoch ako Dunkirk, Zelený rytier či aktuálnom hite Duchovia Inisherinu. Vidieť ste ho mohli aj v seriáli Černobyľ od HBO. V novinke Ridleyho Scotta si podľa dostupných informácii zahrá rímskeho cisára Geta, ktorý Rímu vládol v rokoch 198 až 211 nášho letopočtu. Zatiaľ nie je známe, aký bude jeho vzťah s Luciusom a či pôjde o priameho antagonistu.


Herecké obsadenie zrejme podľa čerstvých informácií doplní aj Denzel Washington. Práve teraz by mali prebiehať finálne rokovania o Washingtonovom účinkovaní vo filme, v ktorom by sa mal objaviť ako jedna zo záporných postáv. Tento herec a režisér Scott spolu spolupracovali iba raz, a to na filme Americký gangster z roku 2007.


Nový Gladiátor má svetovú premiéru naplánovanú na 22. november 2024 a nakrúcanie by sa malo začať už koncom marca 2023.


 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj titulnej foto: Apple TV

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno