Podujatie, ktoré prinesie výdatnú nádielku novej a zaujímavej hudobnej tvorby spolu s hudobným vzdelávaním, zaplaví priestory bratislavskej Novej Cvernovky 26. a 27. apríla. Organizátori v uplynulých dňoch skompletizovali rozsiahly hudobný aj konferenčný program a prichádzajú s ďalšími novinkami tohto ročníka.


Najzásadnejšou informáciou je, že celý festival bude prebiehať v tzv. „cashless” režime, čiže bez používania hotovosti. Organizátori už odhalili posledné hudobné mená druhého ročníka festivalu. Nadmieru pestrý line-up uzatvárajú slovenskí zástupcovia progresívneho techna a experimentálnej elektroniky Detekm, Nina Pixel a Urbanfailure v rámci projektu Nočná. Zahrá tiež rakúska shoegaze formácia Molly, šialená afro-karibská bass zostava Kuenta i Tambu, punkový techno objav Scalping z Bristolu aj domáci garážoví punkáči Genuine Jacks. Medzinárodnú scénu dopĺňa svojrázna španielska vokálna umelkyňa MounQup, filmovo znejúca elektronika Ptakh Jung z Kyjeva a u našich českých susedov stále populárnejší psychedelický objav Bert & Friends.


SHARPE počas 2 dní na 6 pódiách prinesie viac ako 40 koncertov domácich aj zahraničných kapiel najrôznejších žánrov. Čakajú nás dva dni krásnej hudby v naozaj unikátnej Novej Cvernovke, ktorú minulý rok všetci medzinárodní hostia špeciálne chválili. Priestormi, ateliérmi, kabinetmi aj dvorom bývalej školy sa bude ozývať elektropop, post-rock, experimental, jazzové vplyvy či thrash metal a hardcore. Okrem toho pripravujeme tiež viaceré prekvapenia v podobe tajných a úplne akustických koncertov či špeciálne krátke vystúpenia na streche Novej Cvernovky,” hovoria hlavní dramaturgovia Michal Berezňák, Tatiana Lehocká a Alexander Čerevka. Aktuálne zverejnené mená dopĺňajú atraktívny zoznam už ohlásených umelcov, medzi ktorými sú Katarzia & Pjoni, Trupa Trupa, Ostrov Hudby Live, Catastrofy, Ventolin, FVLCRVM live a mnohí ďalší.


Prednášky s objaviteľom Pink Floyd
Čo SHARPE odlišuje od iných koncertných podujatí je vízia podporovať vzdelávanie, rozvoj, spoluprácu a export slovenskej hudby do zahraničia. Tieto ciele sa SHARPE snaží napĺňať prostredníctvom tzv. konferencie určenej pre hudobníkov, hudobných profesionálov a ľudí so záujmom o hudobné dianie.
Formou prednášok, diskusií a workshopov SHARPE konferencia prinesie listening session so zahraničnými novinármi, interaktívnu prednášku festivalového tímu Pohoda s názvom “Ako spraviť festival za 60 minút” a manažérsky workshop s Petrom Jennerom, objaviteľom a prvým manažérom britskej kapely Pink Floyd. Rozoberať sa budú ďalšie aktuálne témy duševného zdravia umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle, environmentálne otázky či koncertné stratégie a hudobné PR. Priestor bude tradične aj pre networking a stretnutia hudobníkov s domácimi i zahraničnými zástupcami festivalov a klubov. SHARPE konferencia bude prebiehať počas celého dňa v sobotu 27. apríla v Novej Cvernovke. Jej kompletný program je k dispozícii na webe sharpe.sk.


Prvý hudobný festival, na ktorom je hotovosť zbytočná
SHARPE v rámci druhého ročníka prináša niekoľko noviniek. Okrem rozšírenia hudobného programu na dva plné festivalové dni bude SHARPE prvým slovenským hudobným festivalom, na ktorom bude hotovosť zbytočná. Celé podujatie bude totiž výlučne „cashless“. Návštevníci si preto na SHARPE nemusia nosiť hotovosť, stačiť im bude ich platobná karta, ktorú môžu použiť pri vstupe aj v celom areáli Novej Cvernovky. Keďže bezkontaktná platba bude možná na všetkých miestach, skrátia sa čakacie doby na vstupnej bráne, baroch aj v ďalších prevádzkach s občerstvením či merchandisingom.

Hudobný festival a konferencia SHARPE sa v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky uskutoční v dátumoch 26. a 27. apríla 2019.

Zdroj foto: archív SHARPE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno