Divadlo Nová scéna bude dňa 10. júna 2024 o 19.00 hod. hostiť svetoznámy Győrsky balet s predstavením ANNA KARENINA. Známy príbeh L. N. Tolstého v tanečnej podobe uvedie v spolupráci s Maďarským veľvyslanectvom a to v rámci Týždňa maďarskej kultúry v Bratislave.

Győrsky balet patrí  už 40 rokov k špičke tanečného umenia nielen doma v Maďarsku, tlieskali mu už diváci po celom svete – v newyorskom divadle Joyce, londýnskej Queen Elizabeth Hall, milánskej La Scale, ale aj vo Viedni, Aténach, Paríži, Spojených štátoch, Japonsku, Číne, Indii, Rusku, Dánsku či v Izraeli. Jeho repertoár zahŕňa takmer všetky tanečné žánre, od klasického baletu po súčasný tanec, od tanečného divadla až po detské inscenácie. „Preto sme nesmierne radi, že slávny Győrsky balet môžeme v spolupráci s Maďarským veľvyslanectvom na Slovensku predstaviť slovenským divákom,“ uviedlo DNS.


V Divadle Nová scéna si diváci budú môcť vychutnať balet ANNA KARENINA na motívy slávneho románu L. N. Tolstého. Nesmrteľný román inšpiroval množstvo divadelných aj filmových tvorcov a v podaní Győrskeho baletu prináša známy príbeh v tanečnej podobe, ktorá teší a dojíma srdcia divákov.


„Všetky šťastné rodiny sú si podobné, každá nešťastná, nešťastná po svojom.“
Lev Nikolajevič Tolstoj


Krásna Anna Karenina je váženou členkou vyššej petrohradskej spoločnosti, žije však v manželstve bez lásky. Keď na žiadosť svojho brata odcestuje do Moskvy, stretne Vronského, pekného vojenského dôstojníka, ktorý má pred sebou skvelú kariéru. Vtedy to ešte nevie, no od tohto momentu už jej život nikdy nebude ako predtým…
Milostné vzplanutie Anny k Vronskému je o to tragickejšie, že na rozdiel od mravokárcov vo svojom okolí, nedokáže byť pokryteckou a svoj milostný pomer ani jeho následky netají.

 

Zdroj: TS Zuzana Šebestová, DNS


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno