Holandsko vyhralo titul Eurovízie po 44 rokoch!

Tohtoročný výherca populárnej súťaže Eurovision Song Contest, ktorá sa konala v izraelskom Tel Avive, Holanďan Duncan Laurence vydáva víťaznú baladu o zlomenom srdci Arcade. Vďaka Laurencovi vyhralo Holandsko titul po 44 rokoch čakania.


Produkcie singlu sa ujal Cenzo Townshend, ktorý v minulosti spolupracoval so Snow Patrol, U2 alebo Florence + The Machine.
Skladba Arcade si zatiaľ na svoj účet pripísala viac ako 21 miliónov streamov, drží sa na 14. priečke v rebríčku Global Top od Spotify, takmer 9 000 rádií s dosahom 273 miliónov poslucháčov zaradilo skladbu do svojich playlistov a v Holandsku bol singel už certifikovaný na platinový.

Vlastným menom Duncan de Moor používa umelecké meno Duncan Laurence, pod ktorým ho už dnes pozná celý svet. Začiatky však vôbec neboli jednoduché. Hoci študoval rockovú akadémiu v Holandsku, podarilo sa mu hrať len v školských kapelách a vo svojej vlastnej. Zviditeľniť mu pomohla súťaž Voice, kde sa prebojoval až do semifinále.


Spevák má dnes 25 rokov a na konte mega úspeh, vďaka ktorému ho pozná celý svet. Pritom jeho víťazstvo v Eurovízii nebolo až také jednoznačné, viac – menej o ňom rozhodli diváci. Balada Arcade po celkovom sčítaní získala 492 hlasov, na druhom mieste skončil Mahmood z Talianska so 465 hlasmi, ktoré mu vyniesla skladba Soldi. Tretí bol Sergej Lazarev z Ruska so skladbou Scream 369 hlasmi.


Text: Universal Music – správa doplnená redakciou mojakultura.sk
Foto: Universal Music

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno