Celonárodný divadelný festival Gorazdov Močenok oslavuje už 30 rokov existencie! Pri tejto príležitosti si organizátori pripravili bezplatné tvorivé dielne pre všetkých bez rozdielu veku i skúseností.

Drahí priatelia umenia, kamaráti divadla a kultúry, srdečne vás všetkých pozývame na jubilejné otvorené tvorivé dielne, na ktorých sa od samotných majstrov svojho remesla naučíte, ako sa tvorí dokumentárny film, ako sa navrhuje divadelná scéna či ako sa na javisku správajú vaši obľúbení divadelní hrdinovia.


Divadelnú dielňu povedie skvelý herec a komik Stano Staško, ktorý je známy najmä ako hlas mnohých rozhlasových a televíznych spotov, ale aj ako dlhoročný člen improvizačnej skupiny 3T – Tri tvorivé tvory.


Výtvarno-scénografickú dielňu povedie architekt a dizajnér Michal Žák. Michal je okrem svojich pestrých študijných i tvorcovských skúseností aj autorom veľkoplošnej nástennej maľby pri príležitosti návštevy Slovenska pápežom Františkom.

Filmová dielňa bude pod taktovkou skúseného filmára a dokumentaristu Tomáša Baršváryho, ktorý študoval filmovú réžiu vo Veľkej Británii. V súčasnosti pracuje pre TV Lux a zaoberá sa hodnotami a jedinečnosťou obyčajných ľudí.


Tvorivé dielne slávnostne otvorí benediktín Jozef Brodňanský prednáškou o význame symbolu, znaku a ikony v pondelok 18.7. o 15.00 v priestoroch kláštora v Močenku a dielne potrvajú do stredy 20.7.2022. Tešíme sa na vás!

Zdroj: TS Gorazdov Močenok

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno