Gladiátor 2 – Prvý trailer

Neubehol ešte ani rok od premiéry veľkolepého Napoleona a režisér Ridley Scott už chystá ďalší veľkofilm, pokračovanie jedného z jeho najslávnejších titulov. Pozrite si nový trailer na film Gladiátor 2.

Prvá ukážka filmu nemá štandardnú dĺžku 2 minúty a 30 sekúnd, ale o čosi viac, a to znamená, že producenti majú od titulu veľké očakávania. Niet sa čo čudovať. Gladiátor z roku 2000 patrí dodnes medzi najhonosnejšie diela svetovej kinematografie a mnohí iste dúfali, že raz vznikne aj „dvojka“. 


Masívny trailer už na začiatku priamo nadväzuje na predchádzajúci diel a hneď priznáva, že chce pokračovať tam, kde skončil príbeh slávneho gladiátora Maxima. Ukazujú sa nám aj hlavní predstavitelia Paul Mescal, Pedro Pascal, Denzel Washington, Joseph Quinn a ďalší. 


Zábery lákajú na spektakulárne gladiátorské súboje, ktoré sa od posledného filmu posunuli smerom k okázalosti. Tak ako sme sa učili už na dejepise, rímskym divákom po čase prestali jednoduché boje mužov proti mužom stačiť a chceli stále viac. Arény im poskytovali stále väčšie krvavé predstavenia, pri ktorých už nechýbali divoké zvieratá všetkých druhov či dokonca lode. Teraz si už môžeme byť istí, že Ridley Scott tieto skutočnosti pri tvorbe neignoroval a pripraví nám niečo skutočne veľké. 


Príbeh filmu Gladiátor 2 

Lucius (Paul Mescal) žije v prímorskom meste Numidia, kam ho po Maximovej smrti poslala jeho matka Lucilla (do roly sa vráti herečka Connie Nielsen). Oblasť sa však stane cieľom dobyvateľského ťaženia Rímskej ríše. Vojská pod vedením rímskeho generála Marca Acacia (Pedro Pascal) vyplienia jedno z posledných nepodrobených území severnej Afriky a Lucius padne do zajatia. Keď sa ocitne v gladiátorskej aréne, prizerá sa tomu aj jeho odlúčená matka, ktorá ho po rokoch nespoznáva. Jej manželom je práve Marcus Acacius, ktorému česť už dávno nič nehovorí.


 

Spracoval Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno