Furiosa dostala prvý trailer. Budúci rok sa vrátime do sveta Šialeného Maxa

Ubehlo už osem rokov od premiéry filmu Mad Max: Fury Road režiséra Georgea Millera. Film sa v roku 2015 okamžite zaradil medzi najlepšie akčné snímky v histórii a v mnohých ohľadoch zostáva dodnes neprekonaný. Zdá sa, že jediný, kto môže zdvihnúť latku vyššie, je iba sám Miller. Pokúsi sa o to s prequelom nazvaným Furiosa: A Mad Max Saga.

Imperátorku Furiosu, ktorá mala významnú úlohu v predošlom filme, tentoraz stvárni populárna herečka Anya Taylor-Joy a jej hlavným protivníkom bude motorkársky vojvodca zvaný Warlord Dementus v podaní Chrisa Hemswortha, ktorého dobre poznáme ako filmového Thora.


Po tom, čo svet upadol do chaosu, je Furiosa ako mladá bojovníčka vytrhnutá zo svojho domova, miesta nazývaného Green place, kde ešte rastie zeleň a stromy. Podriadená moci Dementusa sa ocitne v krajine Wasteland, ktorej vládne známy Immortan Joe. Zatiaľ čo dvaja tyrani bojujú o úplnú nadvládu, Furiosa musí nájsť cestu domov. 


O bohatom a zároveň tajomnom svete Mad Maxa, ktorý scenárista a režisér George Miller vytvoril spolu s Nickom Lathourisom, svedčí aj úspešné komiksové a videoherné vydanie. Rozsiahly lore však stále skrýva množstvo tajuplných zákutí. Diváci a fanúšikovia dodnes nemali možnosť ich všetky preskúmať. Millerovou tvorivou výsadou je práca s náznakmi a neúplnými informáciami, ktoré nám v danom príbehu poskytnú dostatok potrebných znalostí, zároveň však nechávajú originálny svet značne zahalený. Miller teda nerád prezrádza, čo všetko sa mu podarilo vymyslieť a s dávkovaním informácii si dáva na čas. 


Budúci rok však už konečne budeme mať možnosť nahliadnuť do jedinečných predstáv Georga Millera stelesnených jeho brilantnou réžiou. No nateraz nám musí stačiť iba ukážka.


George Miller sa okrem spomínaného filmu chystá priniesť aj plnohodnotné pokračovanie snímky z roku 2015. Film, ktorý by mal do kín prísť v roku 2026 má pracovný názov Mad Max: Wasteland a vrátiť by sa v ňom mal aj Tom Hardy v úlohe Maxa Rockatanského. Matúš Trišč

Zdroj foto: Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno