Filmy aj vo vašich mestách

Aj tento rok sa diváci na celom Slovensku tešia z výnimočných zážitkov z projekcií letného kina pod hviezdami, ktoré putuje na kolesách opäť až priamo k nim.


Už 1. júla sa už po sedemnásty raz legendárne filmové autobusy Bažant Kinematograf vydali na cestu po Slovensku a s kolekciou piatich celovečerných slovenských a českých filmov navštívia spolu 30 miest. Bažant Kinematograf bude počas piatich týždňov (7. júl – 12. august) premietať aj na Magio pláži v Bratislave. Zavíta však aj do ostatných miest na Slovensku, preto si sledujte program, kedy sa objaví práve v tom vašom meste. Tak napríklad od 19. júla do 24. júla 2019 bude v Poprade…


Bažant Kinematograf za doterajších 16 rokov premietol vyše 80 celovečerných a viac ako 50 krátkych filmov slovenských a českých tvorcov a jeho projekcie navštívilo doteraz vyše 710 000 divákov v 60-tich rôznych mestách. Program 17. letnej filmovej sezóny prináša ďalších päť zaujímavých a úspešných slovenských a českých filmov, ktoré sa predstavia divákom vo všetkých kútoch Slovenska. Tohtoročnú päticu filmov tvoria: Dôverný nepriateľ, Hastrman, Teroristka, Trabantom tam a zase späť a Ženy v behu.


Dôverný nepriateľ, Karel Janák, Slovensko, Česko, 2018, 112 min.


Mladí manželia Zuzana a Andrej sa sťahujú z Bratislavy do Tatier, aby na samote odrezaní od sveta na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Revolučný vynález sa však vymkne spod kontroly a nečakane sa obráti proti svojmu stvoriteľovi. Vydarený česko-slovenský mysteriózney triler.

Hastrman, Ondřej Havelka, Česko, 2018, 100 min.

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias baróna de Caus a jeho lásky k dedinskému dievčaťu Katynke. Jeden z najzaujímavejších a najkrajších filmov sezóny. Temný, výtvarne nádherný, tematicky a náladou sa blíži ku Coppolovmu Drakulovi.

Teroristka, Radek Bajgar, Česko, Slovensko, 2019, 95 min.
Marie, učiteľka na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši, postupne prichádza na to, že práve na toto sa gauneri spoliehajú a berie zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. V čiernej komédii v úlohe rozhnevanej učiteľky na dôchodku exceluje herečka Iva Janžurová

Trabantom tam a zase späť, Dan Přibáň, Česko, 2019, 118 min.
Žltá výprava sa po dvanástich rokoch vracia domov! Posledná veľká cesta naprieč kontinentmi sa končí vo veľkom štýle. S diváckym úspechom sme pred rokmi uviedli v programe predchádzajúci titul Dana Přibáňa Trabantom až na koniec sveta a tento aktuálny je ešte o kus lepší, zábavnejší a technicky dokonalejší.

Ženy v behu, Martin Horský, Česko, 2019, 93 min.
Věra prežila s Jindřichom skvelý život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón… Divácky trhák v českých kinách a zároveň veľmi príjemná a kultivovaná komédia o mužsko-ženských a kamarátskych vzťahoch. Film na leto ako uliaty.

Zdroj: kinematograf.sk – správa doplnená redakciou mojakultura.sk
Zdroj video: youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno