Aprílové koncerty Filmovej hudby uvedie  Slovenská filharmónia  tradične pod taktovkou Rastislava Štúra vo štvrtok, piatok a v sobotu 20., 21. a 22. apríla o 19.00. Po prvýkrát sa v populárnom programe predstaví s orchestrom  aj Slovenský filharmonický zbor /zbormajster Jozef Chabroň/. Pre veľký záujem sa okrem večerných koncertov uskutoční  vo štvrtok o 10.00 verejná generálka.

Filmová hudba je jedným z najžiadanejších a najobľúbenejších hudobných žánrov. V interpretácii našich telies zaznejú  aj v tejto sezóne známe filmové melódie viacerých skladateľov –  Hansa Zimmera Suita z filmu Gladiátor, Ennia Morriconeho Suita z filmu Vtedy na Západe, Gabrielova téma z filmu Misia,  Maxa Steinera Hlavná téma z filmu Odviate vetrom,  Johna Williamsa Dobrodružstvá na zemi z filmu E. T. – Mimozemšťan, ktorý bol ocenený štyrmi Oscarmi vrátane kategórie „Najlepšia pôvodná filmová hudba“ , Harryho podivuhodný svet z filmu Harry Potter a Kameň mudrcov či Súboj dvoch osudov z filmu Star Wars, Klausa Badelta Hudba z filmu Piráti z Karibiku, Jamesa Hornera Suita z filmu Avatar  a mnohých ďalších. Sólistami budú  koncertný majster Jarolím Emmanuel Ružička a 1. hobojista Matúš Veľas.


Filharmonici nie sú žiadni suchári: ohňostroj filmovej hudby pod taktovkou Štúra

Aj v 74. sezóne budú znieť filmové melódie  v naštudovaní Rastislava Štúra, ktorý prišiel s myšlienkou uvádzať tento program v rámci koncertných sezón Slovenskej filharmónie. „Po prvýkrát sme spoločne uviedli takýto program pred trinástimi rokmi  – Holstove Planéty a suitu Hviezdne vojny Johna Williamsa,“ hovorí dirigent.


Od roku 2010 sa filmová hudba stala súčasťou koncertnej ponuky Slovenskej filharmónie a teší sa veľkej popularite.

Návštevníci si tento týždeň v bratislavskej Redute  opäť  vychutnajú  jedinečnú dramaturgiu filmových melódií.


Zdroj: Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie

Zdroj foto: Alexander Trizuljak

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno