Film Alien: Romulus dostal nový trailer, ktorý sľubuje návrat ku koreňom série

Legendárna filmová séria sa čoskoro dočká nového titulu a všetko nasvedčuje tomu, že dôjde na znovuzrodenie značky po niekoľkých rozporuplných pokračovaniach z  uplynulých rokov.

O nový film sa postaral režisér Fede Alvarez, autor úspešných hororov Evil Dead (2013) a Muž v temnote (1 a 2) v rokoch 2016 a 2021. Znamená to, že by mohlo ísť o skutočne podarený kúsok, ktorý sľubuje návrat k hororovým koreňom pôvodného filmu z roku 1979. Presvedčiť sa môžete sami vďaka novému traileru. 


Dej filmu sa odohráva medzi udalosťami prvého Votrelca a Votrelcov z roku 1986. Sleduje skupinu mladých vesmírnych kolonizátorov, ktorí narazia na opustenú vesmírnu stanicu. Pri jej prehľadávaní sa stretnú s najdesivejšou formou života vo vesmíre – Xenomorphom​. 


V hlavných úlohách sa predstavia Cailee Spaeny, Isabela Merced, Archie Renaux a David Jonsson. Produkcia prebiehala pod záštitou Ridleyho Scotta, ktorý stál za predchádzajúcimi filmami série Prometheus (2012) a Alien: Covenant (2017) a nakrútil aj pôvodný film. Hudbu k filmu skomponoval Benjamin Wallfisch, známy svojou prácou na filmoch Blade Runner 2049 (2017) a It (2017). 


Podtitul filmu Romulus (meno zakladateľa mesta Rím) podľa dohadov symbolizuje reštart série či nový základ, na ktorom by mali stáť aj možné ďalšie pokračovania. Predchádzajúce snímky série, ktorých účelom bolo vysvetliť pôvod záhadných votrelcov, priniesli viac otázok než odpovedí a u fanúšikov série vyvolali aj nespokojné reakcie. 


Režisér Fede Alvarez trval na tom, aby skorý zostrih filmu videl aj Ridley Scott. Ten bol po projekcii nadšený a viedol s Alvarezom hodinový rozhovor plný chvály. Fanúšikovia série to môžu považovať za prísľub hororového zážitku, na aký čakajú už roky. Spracoval Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno