Košický filmový festival Art Film je v plnom prúde a my vám prinášame naše filmové tipy na dnešný deň.

V špeciálnej sekcii Krátke filmy – Quebec o 16:30 v Kulturparku uvidia návštevníci 30. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Art Film výber krátkometrážnych snímok z kanadskej produkcie. Jeho zostavovateľom je festivalový a filmový producent Danny Lennon, ktorý stojí za úspešným projektom Prends ça court! (Skrátka!) na podporu mladých filmárov v quebeckom filmovom priemysle. 


Z malého kabaretného premietania krátkych filmov sa postupne stal úspešný projekt, s ktorým Danny Lennon cestuje nielen po celej Kanade, ale aj po filmových festivaloch na celom svete, kde pravidelne pripravuje sekcie krátkych filmov kanadských autorov. Tešiť sa môžete na temný poetický film Aska, politickú satiru Čas časov, animovanú snímku podľa kanadskej legendy Garde, čiernu komédiu Mŕtva mačka, magicko-realistický animovaný film Krab v bazéne, emotívny dokumentárny film Letné noci, snímku Leto 2000, či Smrť Bikinám! o otázkach sexuálnej identity.


Nepremeškajte unikátnu príležitosť vidieť kvalitnú krátkometrážnu tvorbu, ktorá sa naskytne len raz za čas. 


Skúsený český režisér Zdeňek Jiráský v Kine Úsmev o 17:30 osobne uvedie svoj koprodukčný titul Už ťa nemám rád (2023). Tínedžerské road‐movie so sociálnym podtextom sa venuje príbehu prvej lásky, ktorá prerástla do plánovaného úteku nespútanej mladej dvojice z domova. Na 39. filmovom festivale vo Varšave získal film v medzinárodnej súťaži Zvláštnu cenu poroty. Na Art Filme môžete film vidieť v špeciálne predpremiére a stretnúť sa s jeho tvorcom. 


Viac na aff.cinepass.sk

 

 

Spracoval Matúš Trišč

Foto: Peter Stas

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno