Užite si posledný festivalový deň Art Filmu 2024 naplno. Prinášame vám filmové tipy na dnešný deň.

MMXX

Rôzne portréty, štyri krátke príbehy, štyri okamihy v čase zachytávajúce putovanie niekoľkých duší, ktoré uviazli na križovatke dejín.


Ľudská komédia o neobyčajne obyčajných veciach. Oana Pfifer, mladá terapeutka, sa postupne zamotáva do spleti otázok z dotazníka, ktorý predkladá svojej pacientke. Mihai, Oanin brat, ktorý má obavy zo svojich narodenín, sa ocitá v situácii, ktorú nedokáže zvládnuť. Septimiu, Oanin manžel, má obavy o svoje zdravie a len na pol ucha počúva zvláštny príbeh, ktorý sa pred časom prihodil jeho kolegovi. Narcis Patranescu, detektív z oddelenia organizovaného zločinu, sa pri vypočúvaní mladej ženy na pohrebe zaoberá znepokojujúco temným príbehom. 


Nepremeškajte príležitosť vidieť novú snímku najvýznamnejšieho rumunského režiséra súčasnosti Cristiho Puiu! Film môžete vidieť o 10:00 v Kulturparku. 


Dievčatá sú už raz také 

Mira má šestnásť rokov a na škole v Himalájach dosahuje skvelé výsledky. Doteraz nepomyslela na lásku ani nič, čo je s ňou spojené. To všetko sa zmení, keď stretne nového žiaka Sriho. Mira zrazu objaví celkom nové rozmery svojho emocionálneho sveta. Prežívanie nových túžob a rebélie jej však skomplikuje matka, ktorá istým spôsobom tiež zatúži po chlapcovej pozornosti. Čím viac sa prehlbuje vzťah Sriho a Miry, tým viac trpí vzťah dcéry a matky. Debut DIEVČATÁ SÚ UŽ RAZ TAKÉ indickej režisérky Shuchi Talati je odzbrojujúci tým, ako presne zachytáva vzrušenie z prepukajúcej romantiky a zraniteľnosť mladých aktérov lásky, aj keby sa jeden taký mal skrývať v tele dospelej ženy. Film môžete vidieť o 13:00 v Kulturparku. 


Zdroj: MFF Art Film

Foto: Peter Stas

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno