Otvárací koncert festivalu 1. septembra s názvom Elán je klasika – POCTA skupine ELÁN na námestí pred Pradiarňou 1900 organizátori pripravili ako prejav úcty k viac ako 50 ročnej kariére skupiny Elán.

Jožo Ráž, Jano Baláž a Vašo Patejdl prijali exkluzívne pozvanie festivalu a osobne si prídu vypočuť svoju tvorbu v autorských úpravách skladateľky Ľubice Čekovskej so sprievodom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu orchestra a 40-členného Speváckeho zboru Technik STU, sólistov Andrey Zimányiovej, Martina Gyimesiho a Ivany Regešovej pod taktovkou Konštantína Ilievského v premiére odznejú v symfonických úpravách megahity ako Nie sme zlí, Tisíc a jedenkrát, Bosorka, Kaskadér a mnohé iné.


Ľubica Čekovská: Rockerov obliekam do smokingu

 

Mestská časť Bratislava-Ružinov po druhý raz prináša multižánrový festival Symfónia umenia. Tento festival rôznych k sebe ladiacich žánrov, veľkých hudobných telies a produkcií, sa týmto ročníkom stáva medzinárodným.


Symfónia umenia bude tento rok 01. – 11. septembra v Ružinove a ponúkne okrem veľkých produkcií aj výtvarné a divadelné umenie, výstavy a workshopy pre deti a dospelých.

Počas festivalu vystúpi viac ako 650 umelcov. Medzi inými Štefan Kocán, Aga Zaryan, Robi Botos, Cigánski Diabli, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, orchester Slovenskej filharmónie, Maďarský národný zbor, Rozhlasový Big Band Gustava Broma. Nehovoriac o tom, že svetová hviezda José Cura po mnohých rokoch vystúpi prvý raz pod holým nebom opäť v Bratislave.


Zdroj: TS Cultus Ružinov – Ing. Patrik Cucor

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno