Festival Baro Co. bude patriť nastupujúcej generácii umelcov

Festival Baro Co. vznikol na jar roku 2020 s myšlienkou spojiť umelcov venujúcich sa starej hudbe z rozličných krajín s poslucháčmi a milovníkmi tohto žánru prostredníctvom 7 online koncertov.


Na nich sa predstavili mladí a aj už etablovaní umelci ako rakúsky lutnista David Bergmüller, kanadský čembalista a hráč na historické klávesové nástroje Anders Muskens, česká zobcová flautistka Michaela Koudelková, či slovenská čembalistka Ľubica Paurová.


Zimná časť festivalu bude patriť umelcom nastávajúcej generácie a najmä komornej hudbe. V priebehu decembra a januára sa tak na predbežne 5 koncertoch predstavia umelci ako talentovaný slovenský huslista Ferdinand Slezák, ruská čembalistka Daria Savvateeva, česká hráčka na barokovú priečnu flautu Anežka Levová, poľský dirigent a gambista Piotr Wacławik, či portugalský čembalista José Duarte Silva.


Na úvodnom koncerte vystúpi česká hráčka na barokovú priečnu flautu Anežka Levová a poľský a gambista Piotr Wacławik

Repertoár bude pestrý. Diváci sa môžu tešiť na menej známu českú, poľskú a ruskú renesančnú a barokovú hudbu alebo na koncert venovaný veľkým nemeckým menám baroka, klasicizmu a romantizmu. Koncerty sa natáčajú na viacerých miestach: Bratislava, Moskva, Krakov, či Amsterdam. Súčasťou je aj verejná internetová zbierka na podporu festivalu a umelcov, ktorí na ňom vystupujú. Viac informácií o festivale a jeho nadchádzajúcich koncertoch možete nájsť na Facebookovej stránke festivalu https://www.facebook.com/BaroCo.Fest. Koncerty budú prebiehať na YouTuba kanáli https://www.youtube.com/channel/UCWePQGhUsDn-dXzxQVUYIuQ.


Najbližší koncert “Poľský a český duch v hudbe” sa uskutoční v nedeľu 27.12. o 20:00.

Zdroj: TS Baro Co. Festival

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno