Eva Černá sa vracia do Košíc s výnimočnou talkshow

Po roku sa do Košíc vracia so svojou výnimočnou talkshow „Nad oblakmi je vždy slnko alebo žiť život s vášňou“ vracia Eva Černá. Uvedie ju v nedeľu 7. apríla v Historickej budove Štátneho divadla Košice. Okrem stáleho hosťa jej talkshow spisovateľa a lekára Mikuláša Štefana prijali pozvanie do košického divadla speváčka Marcela Laiferová, rímsko – katolícky kňaz Peter Gombita a populárny moderátor Milan Zimnýkoval.


Talkshow je jedným z projektov Evy Černej, ktorými podľa vlastných slov buduje impérium lásky a pochopenia. „Láska je v prvom rade to čo nám chýba a bez nej život nie je možný, aspoň nie taký, aký chceme všetci,” hovorí.
Koncept budovania impéria lásky vedie Eva Černá dvoma linkami. Talk show, ktorej cieľom je ľudí zabaviť, ale tiež motivovať žiť kvalitnejší život no najmä pomôcť im pochopiť svoju cestu. Vnímať rôzne situácie, ktoré k nám prichádzajú, ako výzvu, prijať ich a riešiť, prípadne sa s nimi vyrovnávať a spracovať, aby sme sa nakoniec vedeli tranformovať na lepšiu verziu vlastného ja. Eva Černá vie, čo ľudí trápi, pretože jej cez život prešlo mnoho ľudských príbehov, ktoré riešila. „Každý z nás počas života kráča k evolúcii seba, avšak väčšina netuší, že to, čo žijeme evolúciou môže byť, pričom stačí otvoriť oči.V istom životnom období je však dôležité prevziať zodpovednosť za svoj život, dokonca aj za pocity, ktoré máme, ktoré nám robia diskomfort počas života, pochopiť ich a začať upratovať. Úžasným nástrojom ako spracovať staré je cesta sebarealizácie cez tvorivosť. Objaviť svoje vášne a cez ne svoje vnútorné ja, presnejšie, vnímať svojou dušu,” vysvetľuje Eva Černá, ktorá okrem putovnej talkshow čoskoro predstaví aj motivačnú knihu „Žiť život s vášňou”.


Hosťom Evy Černej bola už aj speváčka a herečka Zuzana Mauréry

V oboch prezentuje Eva Černá cez svoje skúsenosti a cez životy a nažité životné situácie známych i menej známych, no zaujímavých ľudí, že to všetko, čo sa im deje, je len život sám. Všetci žijeme rôzne príbehy, z ktorých mnohé máme podobné. Na príkladoch konkrétnych ľudí, s ktorými sa vedia diváci stotožniť, ukazuje ako sa dá aj v ťažkých chvíľach postaviť na nohy a snažiť sa vyskakovať nad oblaky, kde stále svieti slnko a žiť život s vášňou, teda poznať svoje vášne a cez ne sa rozvíjať a prejaviť. „Absolútnym základom je láska. Láska k sebe, ako napokon ku všetkému a každému. Som presvedčená, že impérium lásky a jej rozpínavosti má veľký význam pre ďalší život na planéte Zem. Snaha o vzájomné pochopenie je cestou lásky tiež. Talk show i kniha je súčasťou konceptu motivácie a sebarozvoja na všetkých úrovniach človeka,” vraví Eva Černá.
Dvojhodinová talkshow má charakter gala večera, k čomu ju predurčuje už samotné impozantné prostredie. Eva Černá Košice miluje, vyrástla tu a tvrdí, že Košice sú „Mekkou“ krásnych a talentovaných ľudí. Navyše miluje ľudí a život. „Cieľom je divákov nielen zabaviť, odľahčiť, no zmyslom večera, je nahliadnuť do životov a duší vzácnych hostí, podeliť sa o to, ako sa zachovali v čase ťažkých životných situácií, odrazili nad oblaky, kde stále svieti slnko a nakoniec žijú život s vášňou, najviac, ako sa len dá. Zmyslom projektu je dospieť k zamysleniu, ukázať rôzne pohľady zainteresovaných či publika, na rôzne situácie, no nakoniec nájsť možnosti riešenia, motivovať, ale tiež zabaviť, odľahčiť a smiať sa,“ vysvetľuje Černá.

V Štátnom divadle Košice sú talkshow Evy Černej divácky obľúbené

Pozvanie moderátorky večera prijali osobnosti, ktoré sú významné svojimi skutkami, či žijú život cez svoje vášne. Stálym hosťom je šarmantný, vtipný a pozitívny spisovateľ a lekár Mikuláš Štefan, ktorého bohaté poznatky zo spirituálneho sveta vždy obohatia prítomných hostí i publikum. Mikuláš Štefan vyštudoval medicínu na Karlovej univerzite v Prahe a roky pracoval ako lekár. Dnes vedie súkromnú prax a na človeka nazerá z pohľadu celostnej medicíny. Je autorom bestselleru Odkaz slnečnice a zástancom myšlienky, že s láskou a pochopením má homo sapiens šancu uspieť. Motivuje ľudí k odpusteniu, ktoré vníma ako kľúč k zdravšiemu a spokojnejšiemu životu. Má rád ľudí, humor, svetlo v duši a hru na klavíri. Počas večera glosuje, prispieva svojimi hlbokými vedomosťami z úplne iného uhla pohľadu, čo dáva ostatným priestor uvažovať nad životom a jeho situáciami inak.
Spevácka legenda Marcela Laiferová, vyštudovala medicínu, avšak spev bola vášeň, ktorá ju nakoniec sprevádza celý život. Jej život, nebol vždy ružový, no Marcela s gráciou sebe vlastnou ním prechádza a spieva ďalej. Jej prvá skladba „Lampy už dávno zhasli“ sa stala obrovským hitom v roku 1970, kedy si Marcela vyspievala Zlatú bratislavskú lýru. Nasledovalo množstvo úspešných hitov a ocenení, ktoré sa viažu k menu tejto legendy. Vydala tri úspešné knihy, zaoberá sa astrológiou a miluje život.
Rímskokatolícky kňaz Peter Gombita je človekom, ktorý svoj život venuje ľuďom, ktorí sa z rôznych dôvodov ocitli na okraji záujmu spoločnosti. Je asi jediným kňazom v Európe ak nie aj na svete, ktorý aby upozornil na otázku chudoby, zahájil svoj 1550 kilometrový beh z Košíc priamo do Ríma a naspäť. Kalendárny vek mu vtedy písal okolo 60tky. Láska k Bohu a ľuďom v biede je jeho hybnou silou.
Krásny človek svojim úsmevom i vyžarovaním je aj hosť Evy Černej, Milan Zimnýkoval. Vyštudoval Filozofickú fakultu Prešovskej univerzity v odboroch dejepis a angličtina. Desať rokov svojho života venoval tancu vo folklórnom súbore Zemplín, no miluje aj slovo, ktoré sa mu prostredníctvom éteru stalo láskou na celý život. Milan má čaro úsmevu, bezprostrednosti a pohotovosti, no najmä humoru, čomu rozumejú nie len rozhlasoví poslucháči, ale aj televízni diváci po celej našej krajine.


Moderátorka a hostiteľka večera Eva Černá je držiteľkou významných ocenení, ako najlepšia moderátorka publicistických relácii, najlepšia redaktorka správ TV Markíza, majiteľka zlatej knihy vydavateľstva Ikar za knihu Reportérkina spoveď, Slovenka roka v oblasti Charita. Z rúk Baronessi Soarez, si v Talianskom Miláne prevzala vzácne ocenenie – Rytier humanity.

Zdroj foto: archív Evy Černej

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno