Marián Slávka zverejnil vlastnú verziu piesne Dunaj od Jany Kirschner. Novinka výrazného bubeníka, klaviristu a skladateľa vychádza v rámci jeho projektu vLáska a bude súčasťou EP zloženého z piesní populárnych slovenských autorov, s ktorými Marián Slávka za uplynulé roky spolupracoval.

Nový Dunaj vznikal v domácom štúdiu aj skúšobni. V porovnaní s pôvodnou verziou, ktorú Jana Kirschner zložila pre film Ostrým nožom o nevyriešenej vražde študenta Daniela Tupého, pridali hudobníci okolo Mariána Slávku novú slohu, elektrické gitary a ďalšie vrstvy. Producentsky a kreatívne skladbu zastrešil Lukáš Duchovič a o mix sa postaral Filip Hittrich zo štúdia Pod povrchom. K Dunaju chystá kapela aj video a tiež skrátenú “radio” verziu.


Mariána Slávku môžete poznať z koncertov alebo albumov kapiel ako IMT Smile, Talent Transport či Longital a pravidelne vystupuje aj s Janou Kirschner alebo Dorotou Nvotovou. Vlastnému autorskému projektu vLáska sa venuje od roku 2017 a spoločne s hudobníkmi Lukášom Duchovičom a Martinom Šencom vydal dva albumy na značke Slnko Records.


Foto: Martina Mlčúchová

Nová verzia skladby Dunaj od Jany Kirschner je prvou piesňou z pripravovaného EP Od vLásky z lásky. Slávka, Duchovič a Šenc na ňom ponúknu svoj pohľad na slovenskú populárnu hudbu a k aktuálnemu singlu pridajú ďalšie slovenské covery s vlastnou špecifickou náladou a zvukom.


Mariána Slávku s projektom vLáska môžete najbližšie vidieť naživo 2. mája v DK Zrkadlový Háj v Bratislave, kde vystúpi spolu so skupinou Teatro Fatal Jakuba Ursinyho.


Zdroj: TS Alexander Čerevka, PR manažér Slnko Records

Foto: Martina Mlčúchová

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno