Ešte sme si ani poriadne nestihli užiť veľkolepú vizuálnu show Denisa Villeneuvea a už sa k nám z Hollywoodu valí skvelá horúca novinka. Štúdia Warner Bros. a Legendary Entertainment dali po celosvetovom úspechu Duny zelenú aj jej pokračovaniu a v roku 2023 sa môžeme s veľkým očakávaním pripraviť na Duna: Časť 2.  

Ledva týždeň po celosvetovej premiére najnovšieho sci-fi mega hitu, ktorý zarobil len počas otváracie víkendu v Spojených štátoch viac ako 40 mil. $, globálne viac ako 220 mil. $ a na domácej pôde kraľuje rebríčkom návštevnosti s viac ako 28.000 divákmi, je na stole jeho pokračovanie. Viac ako 500-stranová adaptácia novely Franka Herberta bola podľa kanadského sci-fi mága Denisa Villeneuvea od začiatku stvorená pre 2 celovečerné filmy. „Práve som dostal správy od Legendary, že oficiálne pokračujeme s Duna: Časť 2. Mojím snom bolo spraviť filmovú adaptáciu Duny Franka Herberta a za podporu tohto sna ďakujem fanúšikom, hercom a štábu, Legendary a Warner Bros. Toto je len začiatok,“  oznámil Villeneuve.


I keď jednotka vyšla simultánne v kinách i na platforme HBO Max, jej úspech to nijak výrazne neohrozilo. Avšak, ako všetci dobre vieme, kino je kino. A pri tejto snímke to platí viac ako dvojnásobne. Podobný názor zdieľa aj Matúš Tričš. V jeho recenzii sa okrem iného dočítate aj to, že Duna bola doslova stvorená pre kiná IMAX a v bežnom kine bude zážitok z filmu diametrálne odlišný.


Je Duna od režiséra Denisa Villeneuve ďalším život meniacim sci-fi?


Práve exkluzívna kino distribúcia bola nielen podmienkou samotného Villeneuva, ale aj jedným z hlavných bodov rokovaní medzi štúdiami. Dohoda je na svete a v októbri 2023 sa Duna: Časť 2 objaví len na veľkých plátnach.


„Denis Villeneuve vytvoril film, ktorý je vizuálne výnimočný aj emocionálne dojímavý, o čom svedčí jeho celosvetový úspech u kritiky aj v pokladniach. Sme nadšení, že môžeme pokračovať v tejto ceste s Denisom, jeho hercami a štábom a našimi partnermi z Legendary. Nevieme sa dočkať, kedy v októbri 2023 uvedieme do kín ďalšiu kapitolu tohto epického príbehu,“ dodal na záver Toby Emmerich, predseda predstavenstva Warner Bros. Pictures.


Spracovala redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: Warner Bros Pictures

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno