Popová princezná Dua Lipa a virtuálne hviezdy Gorillaz sú novými headlinermi fenomenálneho programu tohtoročného Szigetu.


Popri Dua Lipa a Gorillaz pribudli do programu Shawn Mendes, Stormzy, The War on Drugs, Lianne La Lavas, King Gizzard and the Lizard Wizard, spolu viac ako 20 nových mien. Už známymi hviezdami augustového festivalu sú Arctic Monkeys, Kendrick Lamar, Kygo a Mumford & Sons. Na Ostrove slobody bude koncertovať aj Liam Gallagher, Bastille, Parov Stelar, The Kooks, MØ, Lykke Li a mnoho ďalších. Skvelou správou je aj informácia, že organizátori zverejnili aj dátumy jednotlivých koncertov.

Megatalentovaná, celosvetovo úspešná speváčka Dua Lipa má len 22 rokov, ale jej skladby pozná takmer celý svet. Speváčka hitu Be The One počas svojej mladej kariéry získala úžasných päť nominácii na Brit Awards, ktoré sa budú odovzdávať už zajtra, vystupovala na Grammy Awards a jej skladby majú bežne stovky miliónov vzhliadnutí. Jej hit New Rules má na YouTube viac ako miliardu vypočutí. Na Szigete bude koncertovať 12. augusta.


Dua Lipa – Be The One


Po ôsmich rokoch sa Gorillaz vracia na Sziget. Na kapelu, ktorú tvoria štyria animovaní členovia – 2D, Murdoc Niccals, Noodle a Russel, sa môžu fanúšikovia tešiť 9. augusta. Kapela sa vracia na budapeštiansky festival s novým albumom Humanz. Postavičky, za ktorými sa skrývajú renomovaní hudobníci, úspešne bodujú už od vydania debutového albumu. Za takmer 20 rokov sa im podarilo vyhrať ceny Grammy, MTV Video Music Awards, NME Award, MTV Europa Music Awards a získať deväť nominácií na Brit Awards. Kvalita overená nielen fanúšikmi, ale aj hudobnými kritikmi.

Gorillaz – Feel Good Inc

Aj Kanaďan Shawn Mendes, tínedžerský idol, pricestuje do Budapešti, kde predstaví skladby zo svojho pripravovaného, tretieho albumu. Vystúpi aj britský raper Stormzy, indie kapela z Filadelfie The War on Drugs, multinštrumentalistka Lianne La Havas či spevák a skladateľ JP Cooper z Manchesteru a stovky ďalších.

Sziget festival patrí medzi najlepšie európske festivaly. Svedčí o tom aj množstvo ocenení, medzi ktoré patria napríklad aj cena za najlepší festival, za najlepší line-up a viaceré ďalšie. 26. ročník Sziget festivalu sa bude odohrávať na viac ako 50tich hudobných a programových pódiách od 8. do 15. augusta.

Sziget ponúka 7 dňovú multi-kultúrnu zábavu – skvelá hudba, kvalitný cirkus, divadlo, vizuálne umenie na každom kroku, šport, pouličná šou, DJovia, ale aj mnoho workshopov, plavba po Dunaji na party lodi, ale aj príjemná pláž a kúpanie v Dunaji. Sziget, Ostrov slobody, ponúka približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami.

Zoznam doteraz potvrdených mien aj s dátumami, ďalšie pribudnú čoskoro:

Arctic Monkeys – 14. august.
Dua Lipa – 12. august
Gorillaz – 9. august
Kendrick Lamar – 8. august
Kygo – 13. august
Mumford & Sons – 11. august
Shawn Mendes – 13. august
Liam Gallagher – 12. august
Bastille – 11. august
Lykke Li – 8. august
Stormzy – 8. august
Parov Stelar – 10. august
The War On Drugs – 14. august
The Kooks – 10. august
MØ – 13. august
Nick Murphy fka Chet Faker – 13. august
Kaleo – 12. august
Zara Larsson – 14. august
Gogol Bordello – 14. august
Clean Bandit – 8. august
Blossoms – 14. august
Milky Chance – 13. august
Wolf Alice – 12. august
Lianne La Havas – 11. august
Desiigner – 12. august
King Gizzard & The Lizard Wizard – 12. august
Little Dragon – 13. august
Cigarettes After Sex – 9. august
Gorgon City live – 14. august
JP Cooper – 10. august
Goo Goo Dolls – 13. august
Fink – 11. august
Seasick Steve – 9. august
Above & Beyond – 11. august
Petit Biscuit – 12. august
Nothing But Thieves – 14. august
Slaves – 12. august
KSHMR – 12. august
Everything Everything – 11. august
Borgore – 11. august
Lewis Capaldi – 14. august
Lemaitre – 9. august
The Living End – 11. august
La Femme – 13. august
Sofi Tukker – 11. august
Scarlxrd – 10. august
Joe Goddard live – 10. august
Ummet Ozcan – 10. august
Sam Feldt live – 10. august
Jay Hardway – 10. august
The Him – 10. august
Seven Lion – 12. august
Delta Heavy – 14. august
Alle Farben – 9. august
Yellow Days – 13. august
Bilderbuch – 10. august
WhoMadeWho – 9. august
Shame – 10. august
My Baby – 13. august
Perturbator – 10. august

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno