BRATISLAVA 5. marca 2018 – Prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi bola dnes o 14. hodine doručená žiadosť o demisiu ministra kultúry Mareka Maďariča, ktorá bude podľa jeho slov prijatá v stredu 7. marca.

Za jeho abdikáciou stojí vražda novinára Jána Kuciaka


Mareka Maďariča zasiahlo, že za jeho pôsobenia zavraždili dvoch mladých ľudí, novinára portálu Aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú. O svojej abdikácii informoval v stredu 28. februára na tlačovej besede: „Neviem si po vražde novinára predstaviť, že by som naďalej pôsobil vo funkcii šéfa tohto rezortu.“

Vražda novinára pred neho stavala vážne otázky, týkajúce sa nielen samotnej vraždy, ale aj médií. Maďarič však naďalej ostáva členom SMER-SD, kde bude zastávať svoj politický mandát.

„Chcem sa poďakovať Marekovi Maďaričovi za jeho dlhoročnú prácu na Ministerstve kultúry SR a pevne verím, že ako poslanec Smeru prispeje k napĺňaniu Programového vyhlásenia vlády,“ vyjadril sa k Maďaričovmu rozhodnutiu premiér Robert Fico.

Dočasným nástupcom má byť Peter Pellegrini

Prezident SR dnes verejne informoval, že dočasným riadením ministerstva kultúry poverí po dohode s vládou SR vicepremiéra pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho (SMER-SD).

Pánovi ministrovi som poďakoval za jeho prácu, veľmi som ocenil jeho politické gesto a myslím si, že mnohí iní by si mohli brať z neho v tomto smere príklad,“ dodal k uvedeným skutočnostiam Andrej Kiska.


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno