Malá sirota Mia žije spolu so svojimi tromi lasičkami na ulici. Živí sa tým, že chodí kradnúť jedlo na hrad zlovestného regenta Tristana, ktorý si uzurpuje trón. Jedného dňa sa jej podarí preľstiť stráže tak, že si oblečie princeznovské šaty. Tým sa začína jej bláznivá výprava za záchranou následníka trónu Rolanda, ktorý sa stal obeťou kúzla a premenil sa na… mačkokohúta. Na obidvoch čaká neuveriteľné dobrodružstvo, ktoré prevráti celé kráľovstvo naruby a naučí Miu, že šľachetnosť sa môže nachádzať v každom z nás.

Mia je dvanásťročná sirota, ktorá vyrástla na ulici. Je oblečená v handrách, pokrytá špinou a na hlave má „číro“. Život na ulici a chudoba z nej urobili podozrievavé, individualistické a zlodejské, ale aj veľmi vynaliezavé a prešibané dievča.


Obdarená mimoriadnou obratnosťou nikdy neopustí svoje tri skrotené lasičky, ktoré jej pomáhajú vo všetkých situáciách. Táto temperamentná šibalka predvádza kaskadérske kúsky a akrobaciu v humorných akčných situáciách.

Hlavným motívom rozprávky Princezná rebelka je postava outsiderky alebo vyvrheľky, ktorej sa podarí dokončiť svoju misiu tým, že sa spojí s ostatnými. Chceli sme, aby sa Mia nezaľúbila a od začiatku sme sa s touto myšlienkou všetci stotožnili. Doteraz sa v animovaných snímkach a rozprávkach s hlavnou ženskou hrdinkou len veľmi zriedkavo stávalo, že by sa táto postava do niekoho nezamilovala. Bol to teda náš spôsob boja proti klišé o ženách,“ hovorí producent Jean-Francois Tosti.


„Keď som svojmu grafikovi Guillaumovi opisoval postavu Mie, povedal som mu, že vyrastala sama, obklopená svojimi lasičkami, že mala vždy strapaté vlasy… a hovoril som aj o jej punkových znakoch! Spočiatku sa toho trochu bál, ale inšpiroval sa seriálom Vikingovia a predstavil si Miu s bočnými vrkočmi, „čírom“ a melírom. Následne sa 3D tímy na tejto postavičke poriadne vyšantili,“ pokračuje v predstavovaní hlavnej hrdinky režisér Julien Fournet.


Ak hľadáte film, na ktorý by ste sa v lete mohli prísť schladiť do kina s celou rodinou, Princezná rebelka je ideálnou voľbou. Veselé rozprávkové dobrodružstvo malej šibalky Mie, spríjemní prázdniny všetkým deťom a pobaví aj rodičov či starých rodičov.

V slovenských kinách sa s touto veselou „parťáčkou“ budú môcť zoznámiť už 11.8.2022. Ak dovtedy čakať nechcete, môžete si tento sympatický animovaný film so svojimi ratolesťami vychutnať v exkluzívnej predpremiére vo vybraných multiplexoch. V sieťach multikín CINEMAX, Cinema City, Kino Star, Ster Century Cinemas a v kinách Mlyny Cinemas Nitra a Golden Apple Cinema Liptovský Mikuláš sa bude Princezná rebelka premietať už počas prvého augustového víkendu v termíne 6. a 7.8. 2022.

Princezná rebelka bude do našich kín uvedená s kvalitným slovenským dabingom. Svoje hlasy jednotlivým postavičkám prepožičali Dominika Žiaranová, Marián Labuda, Ján Morávek, Pavol Topoľský, Vladimír Kobielsky, Anna Šišková, Lucia Vráblicová a ďalší.

Zdroj: TS Bontonfilm – upravená redakciou mojakultura.sk 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno