Film prinesie na plátno nový tím superhrdinov s úžasnou históriou, postavami, s ktorými sa stotožníte, s neuveriteľnou akciou, akú diváci ešte vo filmovom univerze Marvelu nevideli. V kinách už od 4. novembra!

Marvel Studios uvádzajú Eternals, dvadsiatypiaty film z filmového univerza Marvelu (MCU), v ktorom prinášajú nový príbeh a desať superhrdinov, ktorých sme doteraz na plátne nevideli. Film sleduje skupinu hrdinov z vesmíru, ktorí chránia Zem od úsvitu ľudskej civilizácie. Keď sa záhadne vrátia obludné tvory Devianti, ktorí boli považovaní za dávno vyhynutých, Eternals sa musia znova zjednotiť a chrániť pred nimi ľudstvo.


Eternals sú tu, aby zachránili Zem


Film sa inšpiroval pôvodnými komiksami od Jacka Kirbyho, ktoré prvýkrát vyšli v roku 1976. Jeho príbehy ponúkli jedinečnú príležitosť preskúmať nezmapované obdobia a rôzne postavy a ponoriť sa do bohatých dejín Eternals. Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie.


Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.


Hviezdne obsadenie

Vo filme Eternals sa predstaví zatiaľ najviac nových postáv v rámci jedného filmu MCU. V skupine hrdinov je vyrovnané zastúpenie žien a mužov a rovnako je rozmanitá z hľadiska národností či veku. Desiatich Eternals hrá rôznorodá skupina supertalentovaných hercov a herečiek:

▪ Gemma Chan hrá Sersi, Eternalku, ktorá milujem ľudstvo, žije v Londýne a pracuje v Prírodovednom múzeu.
▪ Richard Madden je Ikaris, vážny Eternal so silným zmyslom pre misiu, oplývajúci obrovskou silou.
▪ Salma Hayek hrá Ajak, materskú postavu Eternalov.
▪ Angelina Jolie hrá Thenu, mocnú bojovníčku.
▪ Barry Keoghan je Druig, neústupčivý Eternal, ktorá vie ovládať mysle druhých.
▪ Kumail Nanjiani je Kingo, extrovertný Eternal so zmyslom pre štýl.
▪ Brian Tyree Henry sa ujal roly Phastosa, hlavného vynálezcu a technopata.
▪ Don Lee (Ma Dong-Seok) hrá vľúdneho Gilgamesha s obrovskou silou, ktorý sa rád baví.
▪ Lauren Ridloff je Makkari, najrýchlejšia žena vo vesmíre.
▪ Lia McHugh hrá Sprite, ktorá má tisíce rokov, no žije v tele dvanásťročného dievčaťa.

Režisérkou snímky je Chloé Zhao, držiteľka Ceny akadémie za snímku Krajina nomádov, ale aj nezávislé filmy Jazdec a Songs My Brothers Taught Me, kde v hlavných roliach vystupovali neherci. Jej úlohou bolo zobraziť 7000 rokov na Zemi a vo vesmíre, ktoré, keďže rada nakrúca na skutočných lokáciách, zachytila na reálnych miestach, ak to bolo len trochu možné. Preto sa nakrúcalo napríklad v Londýne, na britskom vidieku, ale aj na Kanárskych ostrovoch. Eternals prichádzajú do kín už vo štvrtok, 4. novembra, v distribúcii spoločnosti CinemArt SK.

Zdroj: TS Cinemart SK – Mgr. Perla Žinčíková
Zdroj foto: Marvel Studios

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno