Režisérske a scenáristické duo Olivier Nakache a Eric Toledano si divákov a diváčky po celom svete získali vťahujúcou a dojemnou komediálnou drámou Nedotknuteľní z roku 2011. Snímka sa dodnes v rebríčkoch najlepších filmov drží na popredných miestach, no autori nežijú len z jeho slávy. Prinášajú nám novú komédiu Ťažký rok o sociálnych, environmentálnych aj spoločenských (ne)istotách.

V novej snímke Ťažký rok uvidíme Pia Marmaïho a Jonathana Cohena, ktorí stvárnili Alberta a Bruna –  dvoch mužov predierajúcich sa ťažkými životnými obdobiami. Obaja sú zadlžení a nevedia sa vymotať z finančných problémov. Kvôli ich nezvládnuteľnému životnému štýlu už prišli o partnerky a pohnevali si aj kolegov. Príživnícke spôsoby ich neplánovane dovedú k skupine environmentálnych aktivistov, kde spoznajú osudové dievča s prezývkou Kaktus, ktoré si zahrala hviezdna Noémie Merlant. Obaja kamaráti tak získajú príležitosť zmeniť svoje životné smerovanie. Zlozvykov z minulosti sa však len tak ľahko nezbavia. 


záber z filmu Ťažký rok

Francúzsky film mal slovenskú premiéru ešte v marci počas festivalu FEBIOFEST BRATISLAVA 2024 a udalosti Visegrad Film Forum. Komédiu v Kine Lumière osobne uviedol aj jeden z jeho autorov Eric Toledano a od divákov si vyslúžil dlhý potlesk. 


V poradí ôsmy celovečerný film režisérskej dvojice vznikal v pandemickom období, kedy sa tvorcovia zamýšľali nad zmenou životného štýlu, ku ktorej bolo ľudstvo vplyvom obmedzení prinútené. Rozhodli sa preto zábavným aj citlivým spôsobom nastoliť otázky o konzumnej spoločnosti, klimatických zmenách a úzkostiach, politickej situácii, ale najmä chceli nakrútiť sociálnu komédiu plnú situačného aj slovného, milého aj provokatívneho humoru. Naučia sa hrdinovia filmu Ťažký rok prekonať márnotratný spôsob života a prijať minimalizmus? Ako veľmi to ovplyvní ich staré aj novovznikajúce vzťahy? 


Film Ťažký rok bude mať distribučnú premiéru v kinách po celom slovensku už 16. mája 2024.
Spracoval Matúš Trišč

Zdroj foto: ASFK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno