Jeden z najväčších sviatkov všetkých filmových fanúšikov sa už nezadržateľne blíži. Do začiatku 55. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch (KVIFF) zostávajú už len posledné hodiny a dni a organizátori nám postupne začínajú odkrývať hviezdy, ktoré budú súčasťou tohto výnimočného podujatia. Prvou známou a snáď asi aj najväčšou hviezdou festivalu bude americký herec, režisér a spisovateľ Ethan Hawke.

Príchod hollywoodskej hviezdy oznámili organizátori festivalu prostredníctvom sociálnej siete. Okrem toho, že Hawke osobne uvedie thriller Paula Schradera Zoufalství a naděje, v ktorom zároveň stvárňuje aj hlavnú postavu, prevezme taktiež aj Cenu prezidenta MFF Karlove Vary. „Sme nadšení, že môžeme v Karlových Varoch privítať osobnosť, ktorú dlhodobo obdivujeme. Festival v roku 2018 usporiadal Poctu Austin Film Society a tento rok na retrospektívu venovanú tejto uznávanej inštitúcii nadväzujeme ocenením herca a režiséra, ktorý má k texaskej nezávislej filmovej scéne ako rodák z Austinu a dlhoročný spolupracovník Richarda Linklatera neobyčajne blízko“ hovorí prostredníctvom webu kviff.com umelecký riaditeľ Karel Och a výkonný riaditeľ Kryštof Mucha.


Hawke má na svojom konte štyri nominácie na Oscara. Jednu nomináciu získal za famózne stvárnenie mladého policajného dôstojníka v kultovom Training Day, ďalšiu za film Chlapčenstvo. Zvyšné dve nominácie si vyslúžil ako scenárista snímok Pred súmrakom a Pred polnocou. Herec, ktorý je blízkym príbuzným slávneho amerického dramatika Tennesseho Williamsa hovorí plynule nemecky a francúzsky, hrá na klavír, trúbku a husle. Od svojho debutu na Broadwaiy v roku 1992 účinkuje až doteraz vo viacerých divadelných hrách.


Oproti tradičnému júlovému termínu sa tohtoročný MMF Karlove Vary uskutoční o 7 týždňov neskôr, v termíne od 20. – 28. augusta a začne premiérou filmu Davida Ondříčka o štvornásobnom olympijskom víťazovi s názvom Zátopek. Okrem tradičných festivalových aktivít sa organizátori zamerali aj na budovanie platformy KVIFF.TV, ktorá bude počas festivalu ponúkať vlastný exkluzívny informačno-publicistický obsah, neskôr taktiež aj celoročný artový program. Celkovo festival ponúkne divákom až 32 premiér.

Spracovala: redakcia mojakultura.sk
Zdroj foto: Wikimedia, Film Servis Festival Karlovy Vary


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno