Obľúbený rodinný festival Žákovic Open v malebnom prostredí Bošáckej doliny otvorí svoje brány už v piatok 2. augusta o 15:00 a návštevníkom bude jeho areál k dispozícii až do nedeľného dopoludnia.


Devätnásty ročník festivalu prináša pestrý program v znamení veľkých aj menej známych domácich mien a tiež niekoľko noviniek. Už celých 19 rokov sa koná festival Žákovic Open a ani na jednom z nich nechýbala skupina HEX. Pri nedávnom rozhovore s Yxom, sme sa ho spýtali na históriu tohto festivalu: „Vzniklo to celé pod orechom u Maroša Žákovica, kde sme raz hrali a jemu sa to zapáčilo. To isté sa zopakovalo o rok a vznikla myšlienka festivalu. A zrazu z toho bol o dva roky festival, kde sa dodnes snažíme nosiť kapely, ktoré sa nám páčia. Veľa krát voláme aj mladé kapely, aby dostali príležitosť zahrať si.


Skupina HEX nechýbala ani na jednom ročníku festivalu a inak tomu nebude ani tentoraz.

Program festivalu Žákovic Open každý rok spája overené mená rôznych žánrov. Tento rok sa predstavia punková Davová Psychóza, slovenská klasika Vidiek, obľúbené skupiny dvoch generácií Le Payaco a Billy Barman, alternatívni tatkovia Saténové ruky, Katka Knechtová a samozrejme, chýbať nebudú ani Hexáci, bez ktorých je tento festival priam nemysliteľný.


Novinkou je detský program Paci Pac, ktorý sa predstaví v sobotu o 14:00 na hlavnom pódiu. Pribudla aj stand-up comedy Silné reči, konkrétne Simona a Joe Trendy, ktorí to v rovnakom čase rozbalia v Jameson zóne. Tá je cez deň chillout oázou a večer sa mení na párty priestor, kde hrajú dídžeji. V piatok to budú TT DJs – Stemplik z Le Payaco, Slimak z Hogo Pogo, Teo z Autodromu – a v sobotu legenda DJ Magálová alias Bebe zo Saténových rúk.


Návštevníci sa môžu tešiť na typickú priateľskú a uvoľnenú atmosféru, ktorá na festivale vládne a ktorú si pochvaľujú všetky kapely. Ich členov môžete pred aj po koncertoch stretnúť medzi návštevníkmi, kde sa často zabávajú až do ranných hodín ako za starých čias. Kultovým sa na Žákovici stal sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantmi. V sobotu si pred začiatkom hudobného programu zmerajú sily vybraní hudobníci a vylosovaní nadšenci z radov divákov.

Na festival môžete prísť vlastným autom, parkovanie je zadarmo na upravenej časti poľa smerom na Bošácu. Tí, ktorí prídu vlakom, majú zabezpečenú kyvadlovú dopravu, ktorá bude premávať v piatok a v nedeľu. V prvý festivalový deň privezie návštevníkov bezplatne zo stanice v Novom Meste nad Váhom od 15:00 do 20:00 v približne polhodinových intervaloch priamo do areálu a v nedeľu pôjde opačným smerom každú polhodinu od 9:00 do 12:00.

Organizátori sa tiež opäť postarali o to, aby mali návštevníci na Žákovic Open všetko, na čo sú na dobrých festivaloch zvyknutí. Tí, ktorí radi stanujú, sa môžu ubytovať zadarmo v stanovej dedinke oproti areálu festivalu. Sú tam k dispozícii sprchy, chemické toalety, cisterna s pitnou vodou aj bufety s občerstvením. K dispozícii je však aj stanová dedinka EXTRA. Umiestnená je hneď vedľa pódia, takže fanúšikovia sú priamo v centre diania a nič im neunikne.

Samozrejmosťou sú stánky plné dobrého jedla a nápojov. Vstupenky za predpredajovú cenu 24 eur na oba dni alebo 18 eur na sobotu si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk alebo osobne v Penzióne Žákovic. Deti do 5 rokov majú vstup zdarma, od 5 do 10 rokov (vrátane) majú permanentky za 10 eur.

Tak ako každý rok aj tento sa uskutoční futbalový zápas medzi fanúšikmi a medzi hudobníkmi zo zúčastnených kapiel. Tento rok znova priamo v areáli pred pódiom, začiatok je avizovaný medzi 10.00 – 11.00!

Program festivalu:

piatok 2. augusta

17:00 – PiiJem
18:00 – Cpt. Slice
19:10 – Davová Psychóza
20:30 – Billy Barman
22:15 – Katarína Knechtová
23:50 – Puding Pani Elvisovej
01:20 – October /U2 revival/

sobota 3. augusta

14:00 – Paci Pac
14:00 – Silné Reči (Jameson Stage)
16:00 – Rust 2 Dust
17:30 – Saténové ruky
19:00 – Le Payaco
20:30 – Vidiek
22:00 – Hex
23:45 – Trolejboys
01:00 – Acylpyrin

TS: NK FACTORY – upravená a doplnená redakciou mojakultura.sk
Foto: Žákovic Open 2018

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno