Najúprimnejším kritikom je detský divák, to je starý známy a neustále fungujúci princíp. Deti totiž majú v sebe senzor pravdy, ktorý u dospelých často prestáva fungovať. Ako sa im páčilo na návšteve v Štátnom divadle v Košiciach?

Skúšky novej operety Vojvodkyňa z Chicaga navštívili aj z deti denného tábora – letnej akadémie, ktorá je súčasťou projektu „Dnes si dáme operu“. Pripravila ho v rámci reštartu Detského operného štúdia Opera ŠDKE v spolupráci s Prešovským hudobným spolkom Súzvuk a Spojenou školou sv. Košických mučeníkov na Čordákovej ulici v Košiciach. „Deti počas prvého júlového týždňa okrem skúšok v divadle navštívili aj divadelné dielne, boli v Bábkovom divadle a vyskúšali si aj „prácu“ v štúdiách RTVS. Ktovie… Možno o pár rokov budú niektoré z nich našimi kolegami v divadle,“ informuje Štátne divadlo svojich priaznivcov na sociálnych sieťach.


Nezabudnite! Už dnes sa začínajú v Košiciach tri dni s „jazzovou“ operetou Emmericha Kálmána Vojvodkyňa z Chicaga, počas ktorých vás košickí divadelníci radi privítajú na verejných generálkach (8. a 9. júla o 19:00 v Historickej budove ŠDKE) a špeciálnom open air predstavení (10. júla v Kasárňach / Kulturparku).


Jedinečnosť špeciálneho open air predstavenia prvého košického naštudovania operety Emmericha Kálmána VOJVODKYŇA Z CHICAGA umocní v Kasárňach / Kulturparku aj prítomnosť dcéry svetoznámeho skladateľa Yvonne Kálmán. Výnimočná dáma, ktorá je ambasádorkou operiet svojho otca uvádzaných na celom svete, prevzala patronát aj nad novou produkciou Opery ŠDKE, na ktorej sa výrazným spôsobom podieľajú aj herci činohry a tanečníci baletu. V Košiciach ju privítali už v utorok 6. júla.

Charleston verzus čardáš, peniaze verzus monarchia, americký životný štýl verzus európske tradície – to je jazzová opereta Emmericha Kálmána, ktorú divadelný svet znovuobjavil pred štvrťstoročím. A tak sa na javisku stretávajú saxofonista aj primáš, klasické operetné melódie aj piesne inšpirované džezovou, cigánskou a ľudovou hudbou.


Vstupenky si môžete zakúpiť na portáli navstevnik.sk alebo v dennej pokladni ŠDKE.

 

Zdroj: ŠDKE

Zdroj foto: Joseph Marčinský

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno