Dňa 12. decembra sa budeme môcť rozlúčiť s herečkou Marínou Kráľovičovou. Rozlúčka sa uskutoční v novej budove SND o 11:00 a v priamom prenose ju odvysiela RTVS Jednotka.

Na úvod odspieva Mužský spjevácky zbor KUCANÉ pieseň Dobrú noc, má milá, o večne mladej Maríne vo videodokrútke porozpráva Juraj SLEZÁČEK.


Nebude chýbať ani srdcová záležitosť pani Kráľovičovej – Sládkovičova MARÍNA. Druhým domovom našej legendárnej herečky bolo Slovenské národné divadlo. Jeho členkou sa stala 1. januára 1948 a svoje účinkovanie na našej národnej scéne ukončila po rekordných 74 rokoch nepretržitého pôsobenia. Aj o tom bude dokrútka SND – druhý domov.


Mária Kráľovičová sa narodila 7. júna 1927 v dedine Čáry na Záhorí a prítomným sa prihovorí aj starosta obce Čáry Ing. Martin KRÁLOVIČ.


Marína (1948), Mária Kráľovičová (Mladý človek žena, Deva, Siréna)

Miriam KIČIŇOVÁ, dramaturgička Činohry SND a Martin HUBA, člen Činohry SND budú mať príhovory. Za divadelníkov sa pani Kráľovičovou rozlúčia aj režisér Roman POLÁK, Gabriela DZURÍKOVÁ, Jozef VAJDA, Karol STRÁŽNICKÝ a Peter PAVLAC.


Počet postáv, ktoré stvárnila len na javisku Slovenského národného divadla vysoko prekračuje číslo sto. Na rozlúčke v SND a zároveň v priamom prenose na JEDNOTKE si budete môcť pozrieť videodokrútku s ukážkami z divadelných inscenácií, v ktorých pani Kráľovičová účinkovala. Bola známa divákom z televíznych a filmových postáv a samozrejme, najmä poézie. Aj týmito dokrútkami si ju diváci budú môcť pripomenúť.

 

Na záver sa prítomným a divákom prihovorí scenáristka, spisovateľka, režisérka Eva BORUŠOVIČOVÁ a báseň Mira Procházku odznie v dokrútke v podaní Ondřeja Brzobohatého, ktorý ju zhudobnil.

Viac o našej legendárnej herečke, ktorá nás opustila 5.12.2022, sa môžete dočítať v tomto článku.

 

Redakciu informovala Izabela Pažítková, tlačová tajomníčka SND

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno