Dezorzovo lútkové divadlo: Ján Ošík a pomstiteľ s fujaru

V pondelok 27. januára 2020 o 20:00 odhalí v A4 – Priestore súčasnej kultúry, Dezorzovo lútkové divadlo šokujúce skutočnosti o legende našej histórie.


Dezorzovo lútkové divadlo, jediné bábkové divadlo pre dospelého diváka na Slovensku, uvádza ozajstnú lahôdku: Ján Ošík a pomstiteľ s fujaru.


Legenda našej národnej histórie, legendárny zbojník Juraj Jánošík, ikona a rebel slovenského folklóru, prichádza na pódium v dramatickom spracovaní známeho slovenského básnika, spisovateľa a scenáristu Agda Bavi Paina, ktorý oživil slávneho zbojníka v novom krvavom upírskom príbehu. Nesmrteľnú históriu kultového zbojníka vykresľuje ako epickú moralitu triafajúc pero básnika do stratosfér moderného sveta ohrozeného rôznymi apokalyptickými víziami egocentrických vládcov a náboženských fanatikov. Tajomný rebel bez minulosti prichádza do pochmúrnej krajiny chudoby, aby ozbíjal bohatú bezcitnú oligarchiu.


Lútkoví artisti K. Kollárik, A. Maďar, H. Turban, M. Mitaš, G. Dezorz, réžia G. Dezorz, scenár A. B. Pain, scénografia a bábky V. Dubravay, dramaturgia Santanelli, hudba Stroon.


Zdroj textu: A4 – priestor súčasnej kultúry, doplnený redakciou mojakultura.sk
Foto: Dezorzovo lútkové divadlo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno