„Všetko, čo vidíte vo mne – nie je moje, je vaše. Moje je to, čo vidím ja vo vás.“ Debutová inscenácia divadelného zoskupenia Šerosvit – Tí druhí bude premiérovo uvedená v TICHO a spol. 27. augusta o 19.00.

Inscenácia Tí druhí je príbehom človeka cestujúceho na konečnú zastávku a jeho spovedi o nenávisti, o hneve a o kráse. Zúfalá spoveď kritického spolucestujúceho, ktorá raz skončí. Avšak odprevadia ho tí druhí.

Divadlo Šerosvit je nezávislé divadelné zoskupenie založené v roku 2020, ktoré pôsobí v Bratislave. Tvorbu zoskupenia zastrešuje režijno-dramaturgický tandem Jakuba Matejčíka a Judity Sadílekovej v spolupráci so scénografkou Laurou Černákovou. Ďalšími členmi súboru sú herci Dávid Selecký, Jerguš Horváth, Adela Dukátová, Frederika Kašiarová a ďalší.


Premiéra inscenácie Tí druhí je pokračovaním dramaturgickej línie komorného kultúrneho centra TICHO a spol., ktoré dlhodobo koprodukčne spolupracuje s nezávislými divadlami na Slovensku a zastrešuje ich pod formátom Platforma nezávislých divadiel.

Šerosvit – Tí druhí / Premiéra 27.8.2021 o 19.00; 1. repríza 30.8.2021 o 19.00 TICHO a spol.

Réžia a úprava textu: Jakub Matejčík, Judita Sadíleková
Dramaturgia: Judita Sadíleková
Scéna, kostýmy, masky: Laura Černáková
Realizácia scény: Ján Maťo
Hudba: Martin Vozár
Pohybová spolupráca: Silvia Sviteková
Svetelný dizajn: Laura Černáková
Fotografie: Dorota Holubová
Produkcia: TICHO a spol.

Účinkujú: Dávid Selecký, Viktória Hodvan, Andrea Panáková, Jana Holková, Mário Houdek, Jerguš Horváth/Jakub Matejčík


Z verejných zdrojov podporil formou štipendia Fond na podporu umenia.

Aktivity kultúrneho centra z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia ako hlavný partner projektu. Kultúrne centrum realizuje svoje aktivity vďaka finančnej podpore Nadácie mesta Bratislavy a Bratislava Staré Mesto.

Zdroj: Ticho a spol – Miroslava Košická

Zdroj foto: Dorota Holubová


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno