Darkness Positive majú za sebou prvé tri koncerty zo šnúry s príznačným názvom “Skoro som zahynul Tour 2021”. V najbližších týždňoch ich čaká ešte osem zastávok v slovenských a českých kluboch. V každom z nich dá kapela do dražby jeden vinyl z limitovanej edície, ktorá vyšla k aktuálnemu albumu Otáznik.

“Prvé tri koncerty dopadli skvele. Vzišlo z nich pozvanie na Open Jazz Fest 2022 na Zelenej Vode a vo Zvolene bola úplne neuveriteľná atmosféra. Platňa z limitky sa tam nakoniec predala za 100 eur,” teší sa bubeník Matej Richtarčík.


Špeciálnu edíciu k minuloročnému albumu Otáznik dali Darkness Positive dokopy s pomocou dizajnéra Norberta Neuschla. Obsahuje 20 kusov priesvitných desaťpalcových vinylov s úplne novým dizajnom. Unikátnosť celého hudobného nosiča spočíva v modifikovanej grafickej technike, kedy ručne nakreslený art bol prevedený do digitálnych kriviek, následne pieskovaný do skla a tlačený systémom linorytu, pričom zámernou nedokonalosťou tlače vzniklo 20 jedinečných označených diel. Inými slovami, každá platňa (resp. jej obal) vyzerá trochu ináč.


Deväť z nich bolo dostupných cez vydavateľstvo Slnko Records, no tie sú už vypredané. Jedinú možnosť získať túto raritu tak máte práve na koncertoch Skoro Som Zahynul Tour 2021. 


Darkness Positive patria so svojou fusion rocku, funku, jazzu a rapu medzi najlepšie slovenské koncertné kapely. S pôvodným triom, ktoré tvoria Šimon Švidraň (gitara, spev), Adrián Simonides (basgitara) a Matej Richtarčík (bicie), vystupuje altsaxofonista Matej Novák, ktorý sa podieľal aj na nahrávaní polovice skladieb z albumu Otáznik. Na koncertoch však okrem už známych skladieb zaznie aj ešte nevydaná novinka New Dope ako predzvesť tretieho, čisto inštrumentálneho albumu, ktorý chce kapela nahrať ešte tento rok. A v roku 2022 vraj plánuje ďalší. Viac info čoskoro.


Skoro Som Zahynul Tour 2021:

27.10. – Bratislava, Nu Spirit Bar
28.10. – Brno, Music Lab
29.10. – Praha, Jazz Dock
30.10. – Plzeň, Anděl Music Bar
6.11. – Žilina, KC Hoffmann
11.11. – Prešov, Libresso
12.11. – Michalovce, Airpop Studio
13.11. – Košice, Tabačka

Lístky na koncerty budú dostupné iba na mieste. Podrobnosti o režime, v akom sa koncerty uskutočnia (OTP alebo KZ), nájdete na Facebook eventoch a na stránkach klubov. Počas každého vystúpenia prebehne dražba jednej platne zo spomínanej limitovanej série.

Zdroj: TS Slnko Records
Zdroj foto: Mirka Sliacka, Norbert Neuschl, Pavol Kulkovský

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno