Zdá sa, že divadelníci neoddychujú ani v lete. Najmä v opere našej prvej scény to zrejme vrie, o čom svedčí zásadná personálna zmena.

„Vedenie Slovenského národného divadla a vedenie Opery Slovenského národného divadla dospeli po vzájomnej dohode k rozhodnutiu, že s účinnosťou od 2. augusta 2021 sa ruší dvojzložkové vedenie operného súboru,“ znie oznam na sociálnych sieťach Opery SND a na webovom sídle divadla zo dňa 3. augusta 2021.

Riaditeľom Opery Slovenského národného divadla sa stáva doterajší výkonný riaditeľ Opery SND Lubor Cukr. Pán Dalibor Jenis sa bude ďalej venovať už len svojej profesionálnej umeleckej kariére.Opera SND aj v budúcnosti počíta s pánom Jenisom ako významným hosťujúcim umelcom. Dalibor Jenis už v septembri začína so skúšobným procesom v role Rigoletta v rovnomennej Verdiho opere pod taktovkou Daniela Callegariho v jednej z najvýznamnejších európskych operných scén – Teatro La Fenice v Benátkach.

Vedenie Slovenského národného divadla by sa na tomto mieste rado poďakovalo pánovi Jenisovi za jeho nesporný umelecký prínos a medzinárodné spolupráce, ktoré sa mu v čase jeho pôsobenia podarilo iniciovať.

 

Zdroj: Opera SND

Zdroj foto: Zuzana Fischer, Zdenko Hanout


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno