Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre oslavuje jubilejné 20. výročie uvedenia premiéry inscenácie Testosterón. Hra v réžii Petra Mankoveckého bola po prvýkrát uvedená 16. apríla 2004. Odvtedy sa stala jednou z najúspešnejších, najviac reprízovaných a najdlhšie uvádzaných inscenácií DAB.

Ako uvádzajú štatistiky DAB, Testosterón má za sebou 290 vypredaných repríz, čím sa radí k najdlhšie a najviac reprízovaným inscenáciám na Slovensku. Inscenácia mala premiéru v Štúdiu DAB a po niekoľkých reprízach sa pre veľký divácky záujem adaptovala na Veľkú sálu. Počas 20 rokov videlo Testosterón približne 160 000 divákov.


Testosterón patrí k inscenáciám, ktoré si diváci mimoriadne obľúbili a radi si ju pozrú aj viackrát. „Podľa štatistík pripravených k 200. repríze inscenácie, mnohí diváci videli Testosterón viac ako desaťkrát, rekordmanom bol divák, ktorý sa na inscenáciu prišiel pozrieť 22krát. Dnes sa však nájdu aj diváci, ktorí videli toto legendárne predstavenie viac ako 30krát. Ďakujeme všetkým divákom, ktorý boli počas uplynulých 20 rokov súčasťou tejto nezabudnuteľnej divadelnej svadobnej oslavy, ktorá je esenciálnym manifestom mužskej prapodstaty,“ pripomenulo DAB, ktoré 4. a 5. apríla uvedie slávnostné predstavenie inscenácie Testosterón.


Viac o inscenácii: https://www.dab.sk/inscenace/16-testosteron


 

Zdroj: redakciu informoval Pavol Ivan, PR manažér


Foto: Collavino

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno