Bratislavský kostol Klarisiek zažije večer plný svetoznámej filmovej hudby a romantickej atmosféry! Postarajú sa o to Cimbal Brothers, ktorí zahrajú úchvatne zaranžovanú hudbu z filmov Forrest Gump, Harry Potter, Game of Thrones, Titanic, či Krstný otec.


Nenechajte si ujsť fantastické filmové soundtracky 20. októbra v kostole Klarisiek v centre Bratislavy. Koncert o 19:00 je už vypredaný a preto Cimbal Brothers pridávajú ďalší o 16:00!

Bratia František a Alexander Reinerovci si povedali, že chcú hrať na husliach a cimbale niečo iné ako ľudovky a folklór. Tak sa pustili do práce a našli si štvoricu skvelých hudobníkov, s ktorými počas roka odohrali vyše 100 koncertov. Ich repertoár tvoria svetové hity od Ed Sheerana, Michaela Jacksona či kapiel Queen a Metallica, až po kultové filmové soundtracky, ktoré zahrajú na koncerte 20. októbra v kostole Klarisiek.


„Odznejú skladby z filmov ako Harry Potter, Game of Thrones, Pulp Fiction, Krstný otec, Star Wars, Jurský Park, Piráti Karibiku. Stavili sme na svetoznámu filmovú hudbu, ale mysleli sme aj na Slovensko a tak zaznie aj hudba z filmu Perinbaba. Skladby budú v úplne iných aranžmánoch, na aké sú poslucháči zvyknutí. Vyberáme ich podľa obľúbenosti a podľa toho či sa hodia na interpretáciu práve na cimbale. Väčšinu skladieb preto aranžujem tak, aby čo najlepšie vyzneli a ľahko sa počúvali,“ prezradil hráč na cimbal František Reiner.

Cimbal Brothers si špeciálne na koncert pozvali Sláčikové kvarteto Viva Quartet. Prvé husle v ňom hrá Melánia Toneiser, druhé husle Michaela Karvay, na violu Alice Karbanová a violončelo Kristína Luptáčiková. Súčasťou sprievodnej sekcie bude aj interpretka na priečnej flaute Zora Mrvová a operná speváčka Adriana Známová, ktorá zaspieva skladbu z filmu Vtedy na západe. A nebude chýbať ani tajný hosť, ktorého Cimbal Brothers prezradia až na koncerte.


„Veľmi sa na tento projekt tešíme, bude to čarovné nielen atmosférou, ale aj samotnými skladbami. Skladby sme už vybrali, aranžmány máme pripravené a začíname skúšať. Snažíme sa stále inovovať repertoár, takže skúšame veľmi často, niekedy aj celé dni. Ťaháme za jedno lano, vždy nájdeme spoločnú reč nielen v hudbe, ale aj mimo pódia,“ dodal Alexander Reiner, hráč na husle.

Cimbal Brothers založili bratia František – cimbal a Alexander – husle Reinerovci, začiatkom roka 2018 spolu s Marekom Tarajom – basgitara, Marošom Piskom – bicie, Richardom Danelom – klavír a Adamom Grožákom – gitara. Repertoár kapely tvoria najznámejšie svetové hity a filmové soundtracky, ktoré interpretuje netradične práve cimbal na striedačku s husľami. Cimbal Brothers už stihli vďaka nevšednému hudobnému spojeniu odohrať množstvo koncertov po celom Slovensku, podieľali sa mnohých televíznych projektoch vrátane televízneho galaprogramu OTO a spolupracujú so známymi skupinami a interpretmi slovenskej scény. Bratia Reinerovci aktuálne pracujú na debutovom albume a s filmovou hudbou plánujú postupne navštíviť viacero slovenských miest. Nenechajte si ujsť romantickú atmosféru, svetoznámu filmovú hudbu a dokonalý hudobný zážitok na koncerte 20. októbra v kostole Klarisiek v centre Bratislavy. Koncert o 19:00 je už vypredaný a preto Cimbal Brothers pridávajú ďalší o 16:00!

Zdroj text: NK FACTORY
Zdroj foto: Cimbal Brothers

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno