Cigánski Diabli majú za sebou maratón nakrúcania! Točili totiž klipy k dvom novým skladbám Kone a Vráť mi sny z čerstvo vydaného albumu KONE.


Hlavnú úlohu v klipoch si zahrala krásna speváčka a violončelistka Silvia Šarközi, ktorá vyzerala v rozprávkových šatách ako princezná! V klipe „Kone“ si splnila sen a zajazdila si na koni! Nenechajte si ujsť svetovú premiéru oboch klipov na exkluzívnom koncerte 8. augusta na Bratislavskom hrade!


Cigánski Diabli nakrúcali dva nové klipy súčasne! Ernest Šarközi, Silvia Šarköziová, Štefan Banyák, Jozef Farkaš, Zoltán Grunza a Róbert Fehér točili novinky „Kone“ a „Vráť mi sny“. Pracovalo sa na krásnych miestach – v X Bionic v Šamoríne, Maríne v Hamuliakove aj priamo vo vode Malého Dunaja.


Hlavnou hrdinkou klipu „Kone“ je Silvia. Kapela sa stretne potom na obede a na párty, kde bude hrať na nástrojoch. Ale nakrúcať pri 36 stupňoch je naozaj náročné. Tu na Dunaji sme nakrúcali zábery každého člena kapely jednotlivo ako hráme a potom aj spolu celú kapelu,“ vysvetľuje kapelník Ernest Šarközi.


Speváčka a violončelistka Silvia Šarközi vyzerá v klipe naozaj prekrásne. Môžu za to aj nádherné šaty od návrhárky Janky Pištejovej. O celkovú vizáž sa postarala Zuzana Šutjaková.

Ja mám úžasný zážitok, pretože som si splnila svoj sen. Sedela som na koni, zajazdila som si, dokonca som sa s ním brodila vo vode v Malom Dunaji. Som plná nových skúseností. Bolo mi strašne horúco, pretože sme nakrúcali vo veľkých horúčavách cez deň. Bol to veľký zážitok, na ta toto nakrúcanie nezabudnem…“ prezradila Silvia Šarközi.

O námet a réžiu oboch klipov sa postaral Anton Faraonov, kameru, strih a obrazovú postprodukciu má na konte Július Karaffa. Na výrobe spolupracovali Rebuy Stars, Fart STUDIO, firma Todos, Peter Jurík, Andrej Migra, Andrej Faraonov a Roman Pekárek.

V klipe „Kone“ oslavujeme víťazstvo, pretože náš kôň zvíťazil v pretekoch. Silvia ho išla podporiť a zobrala ho na výbeh. Celá skupina sa zídeme na slávnostnom obede a potom stávkujeme na nášho koňa. Následne celá partia oslavujeme víťazstvo. Podarili sa naozaj pekné zábery. Nakrúcali sme na krásnych miestach, v Maríne v Hamuliakove som sa cítil ako pri mori. V klipe som použil aj moje biele husle, na ktorých zahrám na Bratislavskom hrade Montiho čardáš,“ teší sa Štefan Banyák, ktorý hrá v kapele prvé husle.

Kapela nahrávala naraz dva klipy, ktoré budú mať svetovú premiéru na exkluzívnom koncerte 8. augusta na nádvorí Bratislavského hradu.

Druhý klip na novinku „Vráť mi sny“ sme nakrúcali v kasíne Rebuy Stars v Trnave. Je o zlatej klietke, kedy sa môže navonok zdať, že človek má všetko. Vo vnútri sa však môže cítiť prázdny a to šťastie nemusí byť také dokonalé, ako to na prvý pohľad vyzerá…“ uzatvára Silvia Šarközi.

Čerstvo vydaný album „KONE“ príde na Bratislavský hrad pokrstiť Milan Lasica. Diabli zahrajú originálne virtuózne skladby, fúzie a jedinečné aranžmány, na každú skladbu si pripravili skvelú svetelnú šou. Cigánski Diabli zahrajú na hrade v klasickej zostave kapelník Ernest Šarközi, cimbal, Silvia Šarköziová, violončelo, Štefan Banyák, prvé husle, Jozef Farkaš, viola, Zoltán Grunza, klarinet, tarogátó a Róbert Fehér, kontrabas. Koncertom odštartujú turné po slovenských mestách, ktoré skvelých hudobníkov čaká v novembri a decembri.

Vstupenky na koncert na Bratislavskom hrade 8. augusta 2019 si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk. Viac informácií nájdete na http://www.gypsydevils.com/sk a na https://www.facebook.com/gypsydevils/

Cigánski Diabli turné KONE 2019

8.8. 2019 Bratislava Bratislavský hrad
19.11. 2019 Levice – CK Junior
5.12. 2019 Senec – Mestské kultúrne stredisko
7.12. 2019 Piešťany – Dom umenia
17.12. 2019 Nitra – PKO Nitra
18.12. 2019 Martin – Kino Strojár
19.12. 2019 Zvolen – Dom kultúry Podborová
20.12. 2019 Hlohovec – Kino Úsmev

TS: NK FACTORY
Zdroj foto: Stanislav Duraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno