Veľa sa o ňom popísalo, už prvými zábermi ukázal, že v domácej produkcii vyniká, a teraz dorazil do kín. Kriminálny sci-fi film Bod obnovy prinesie na plátna vyšetrovanie zločinu z blízkej budúcnosti, v ktorom síce došlo k úmrtiu, no smrť má trocha iné pravidlá…

Príbeh sa odohráva v roku 2041 a každý, kto vtedy zomrie neprirodzenou smrťou, má vďaka pokročilej technológii právo na oživenie. Stačí si pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti, takzvaný bod obnovy. Hlavnou hrdinkou je vyšetrovateľka Em, ktorej sa dostane do rúk prípad usmrtenia, v ktorom boli porušené základné pravidlá fungujúceho systému. Bod obnovy obete bol vymazaný a ona musí nájsť vinníka. Podarí sa jej to v dobe, kedy majú technológie zaručovať lepší život, no mnohé jeho oblasti zároveň výrazne komplikujú?


Snímka je celovečerným debutom talentovaného mladého režiséra Roberta Hloza, ktorý medzinárodne zaujal už svojimi krátkymi filmami. Bod obnovy si vyslúžil tzv. „standing ovations“ na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch, medzičasom ho premietali aj festivaly v Južnej Kórei (svetová premiéra), Švajčiarsku, Kanade, Chorvátsku, Srbsku a ďalších krajinách po celom svete. V mnohých bude tiež v najbližších mesiacoch uvedený do kín.


Film bol nakrútený v česko-slovensko-poľsko-srbskej koprodukcii a v domácej kinematografii má ako zástupca žánra sci-fi výnimočné postavenie. Podčiarkuje ho aj prepracovaná vizuálna a zvuková zložka, vďaka ktorej býva prirovnávaný aj k najväčším klasikám žánra, akými sú Blade Runner či Minority Report.


V hlavnej úlohe sa predstaví vychádzajúca česká herecká hviezda Andrea Mohylová, sekundovať jej budú Matěj Hádek, Václav Neužil ml., Jan Vlasák, alebo slovenskí herci Milan Ondrík a Richard Stanke. Slovenským koproducentom je spoločnosť DNA Production, ktorá má na svojom konte úspešné filmy ako Trhlina, Správa či Jozef Mak. Do kín snímku prináša distribučná spoločnosť Continental film.


INFORMÁCIE O FILME:

HERCI:                       POSTAVY:
Andrea Mohylová    Em Trochinowská
Matěj Hádek              David Kurlstat
Matěj Hádek              Mansfeld
Milan Ondrík             Viktor
Karel Dobrý                riaditeľ Rohan
Agáta Kryštůfková    Petra
Jan Vlasák                   kapitán, nadriadený Em
Iveta Dušková            Viktorova teta
Richard Stanke          vyšetrovateľ

ďalej hrajú: Adam Vacula, Jan Jankovský, Katarzyna Zawadzka, Lech Dyblik, Lucie Štěpánková, Daniel Rouha, Tereza Richtrová

TVORCOVIA:
Scenár: Tomislav Čečka, Robert Hloz, Zdeněk Jecelín
Réžia: Robert Hloz
Kamera: Filip Marek
Strih: Jarosław Kamiński
Zvuk: Lukáš Ujčík, Samuel Jurkovič
Hudba: Jan Šléška
Architekt: Ondřej Lipenský
Kostýmový výtvarník: Ivan Stekla
Umelecký maskér: Vladimír Wittgruber
Výkonný producent: Tadeáš Trojánek
Producent: Jan Kallista (FILM KOLEKTIV)
Koproducenti: Helena Uldrichová (kreatívna producentka Česká televízia)
Rasťo Šesták, Peter Bebjak (DNA Production/ Slovensko)
Stanisław Dziedzic (Film Produkcja/ Polsko)
Danilo Bećković, Marko Paljić (Mali Budo/ Srbsko)

Film: Česko/ Slovensko /Poľsko/ Srbsko
Žáner: sci-fi/ thriller
Uvedenie do kín: 21. 9. 2023

 

 

Zdroj: TS Peter Gašparík, PR manažér spoločnosti Continental film

Zdroj foto: Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno