Slovenská filharmónia sa tento štvrtok 27.  januára 2022 predstaví pod taktovkou pravidelného hosťa sezón Slovenskej filharmónie Rastislava Štúra. Tretí koncert populárneho cyklu C sa uskutoční v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie pre 350 návštevníkov a abonentov Populárneho cyklu. Koncert sa začne o 19.00.

Filharmonici so slovenským dirigentom Rastislavom Štúrom uvedú populárny program – výber z diel Piotra Iľjiča Čajkovského. Na úvod koncertu zaznie fantázia-predohra Romeo a Júlia, v ktorej sa skladateľ zameral na stvárnenie milostného príbehu inšpirovaného nesporne  literárnou predlohou, na základe ktorej sa dá ľahko sledovať základnú myšlienku i celkovú atmosféru tohto diela. Nasledovať bude výber  častí zo suít z Čajkovského troch baletov – Spiaca krásavica op. 66 (1888-1889), Labutie jazero op. 20 (1875-1876) a Luskáčik op. 71 (1892). Balety preslávili Čajkovského naprieč celým svetom i všetkými generáciami poslucháčov. Rozprávkové námety s magickou atmosférou umocňuje Čajkovského sugestívna hudba, plná melodickej invencie, podmanivého výrazu, farebnej orchestrácie.


Koncerty sa uskutočnia v režime OP za dodržania všetkých hygienických nariadení. V priestoroch Slovenskej filharmónie je nutné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom FFP2 a v Pokladnici SF aj pri vstupe na koncert sa návštevník musí preukázať potvrdením o očkovaní alebo prekonaní ochorenia Covid-19.      


Zdroj: TS – redakciu informovala Martina Tolstova, tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie

Zdroj foto: A. Trizuljak


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno