Nejde však o bežné záznamy. Inscenácie boli upravené pre oko kamery tak, aby divák získal nový zážitok.

Bratislavské bábkové divadlo spustilo cyklus online predstavení. Divákom chce pripomenúť tradičné večerné štvrtky a nedeľné dopoludnia, ktoré pred pandémiou patrili k najnavštevovanejším. Navyše, inscenácie už pracujú s filmovým jazykom, vďaka čomu získajú diváci aj z videného predstavenia novú skúsenosť.


Online predstavenia sa vysielajú postupne, v nedeľu a vo štvrtok. Už túto Veľkonočnú nedeľu spríjemní divákom rozprávkové predstavenie Popolvár. Tejto slovenskej klasiky sa inak a s humorom ujali tvorcovia z legendárneho českého divadla Buchty a loutky.


Predstavenie Bratislavského bábkového divadla Popolvár

Nasledovať budú Neviditeľní v réžii Márie Danadovej a Moniky Kováčovej z nezávislého zoskupenia Odivo. Hravá inscenácia plná magických momentov pošteklí fantáziu a prenesie divákov do sveta vízií, snov a fantastických dobrodružných objavov. Okrem protagonistov bude divákov na tejto úžasnej ceste sprevádzať aj hudba Juraja Haška, lídra kapely Sto múch.


Predstavenie Bratislavského bábkového divadla Neviditeľný

Deťom od 9 rokov budú určené Príbehy stien v réžii Kataríny Aulitisovej. Bábková inscenácia vychádza z nadčasových poviedok viacerých svetových autorov a zavedie divákov do nášho zdanlivo slobodného sveta, rozdeleného viditeľnými aj neviditeľnými stenami, pre ktoré sa ľudia od seba čoraz väčšmi vzďaľujú.


Predstavenie Bratislavského bábkového divadla Príbehy stien

Pre deti od 6 rokov bude vhodná inscenácia Iný v réžii poľských tvorcov Leny Frankiewiczovej a Tomasza Maśląkowského. Čo keby boli všetci rovnakí? Vyzerali by rovnako, správali by sa rovnako, mysleli by si a cítili by to isté? Hravý a filozofujúci text napísal pre Bratislavské bábkové divadlo známy poľský dramatik Jarosław Murawski.

Pre deti od 3 rokoch budú pripravené Rozprávky o malej tučnej víle v réžii Kataríny Aulitisovej. Krátke príbehy podľa knihy českého pesničkára a spisovateľa Jiřího Dědečka zavedú divákov do sveta hračiek, ktorý citlivo paroduje svojrázne ľudské vlastnosti a konanie.

Predstavenie Bratislavského bábkového divadla Rozprávky o malej tučnej víle

Aktuálne online predstavenie bude vždy ohlásené vopred na facebookovej a webovej stránke Bratislavského bábkového divadla.

Lístky je možné zakúpiť na babkovedivadlo.maxiticket.sk.

Zdroj: TS Bratislavského bábkovévo divadla
Zdroj foto: archív BBD, Juraj Starovecký

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno