Divadlo sa žiakom počas lockdownu prihovorí domov aj do tried.

So sprísnením protipandemických opatrení muselo Bratislavské bábkové divadlo opäť zatvoriť svoje brány. Pomáhať s prácou učiteľom sa však rozhodlo i napriek tomu. Školy a škôlky tak počas lockdownu dostávajú možnosť obohatiť svoju výučbu záznamami predstavení.


V našom hľadisku zostalo prázdno aj cez pracovný týždeň, keď sme v divadle vítali deti z materských, základných a stredných škôl. Preto škôlkam aj školám ponúkame na výber svoje online inscenácie. Tie sme pripravili tak, aby každý divák získal nový a plnohodnotný zážitok – či už spoločne v triede, alebo doma dištančnou formou,“ uviedla prevádzková manažérka divadla Katarína Fridrichová.


Nezostane len pri záznamoch, divadlo učiteľom ponúka aj bezplatné online diskusie žiakov s bábkohercami.


„K predstaveniam pridávame živú diskusiu s bábkohercami z konkrétneho predstavenia, ktoré si trieda práve pozrela. Z divadelnej sály sa s vami cez vyučovaciu hodinu spojíme, zodpovieme všetky zvedavé otázky a aspoň takto pomôžeme s výučbou,“ doplnila Katarína Fridrichová.


Ponuku online predstavení pre školy a škôlky tvoria Neviditeľní v réžii Márie Danadovej a Moniky Kováčovej, Rozprávky o Malej tučnej víle v réžii Kataríny Aulitisovej alebo Popolvár od tvorcov z legendárneho českého divadla Buchty a loutky. Ďalej sú to Chronoškriatkovia v réžii Jakuba Maksymova, za ktorých divadlo v septembri získalo aj cenu Grand Prix, Iný v réžii poľských tvorcov Leny Frankiewiczovej a Tomasza Maśląkowského a Príbehy stien v réžii Kataríny Aulitisovej.

Bezplatná online diskusia je pripravená pre každé z týchto predstavení. Herci sa so žiakmi spoja priamo z divadelnej scény, v rámci vyučovacej hodiny im priblížia pozadie vzniku inscenácie a zodpovedajú otázky o povolaní umelca a bábkoherca.

Pre bližšie informácie o zakúpení lístkov na sledovanie záznamu alebo o zorganizovaní diskusie s bábkohercami stačí kontaktovať divadlo na e-mailovej adrese skoly@babkovedivadlo.sk.

 

Zdroj: TS Stanislav Várady, PR Bratislavského bábkového divadla
Zdroj foto: titulná:Neviditeľní, autor fotografie: Juraj Starovecký

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno