Medzinárodný deň bábkarstva oslávi Bratislavské bábkové divadlo aj tento rok. V nedeľu 20. marca dvakrát odohrá inscenáciu Neviditeľní, a to pre všetkých divákov bezplatne.

Hravá inscenácia v réžii Moniky Kováčovej a Márie Danadovej z nezávislého divadelného zoskupenia ODIVO prenesie publikum do sveta vízií, snov a fantastických objavov. Diváci sa spolu s tvorcami stanú svedkami premeny zvukov na hudbu, materiálu na živé bytosti a slov na poéziu. Počas tohto zážitku ich bude sprevádzať hudba Juraja Haška, lídra skupiny Sto múch.


Za inscenáciu Neviditeľní získali tvorcovia aj nomináciu v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činoherného divadla na divadelných oceneniach DOSKY. Koncom roka 2021 boli Neviditeľní dokonca adaptovaní do podoby rozhlasovej hry pre RTVS.


Bezplatných Neviditeľných odohrá divadlo v nedeľu 20. marca dvakrát, o 10.00 a 14.30 na Záhradníckej 95. Inscenácia je vhodná pre divákov od 5 rokov a jej vznik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Bezplatné lístky si treba vopred zabezpečiť online na https://babkovedivadlo.maxiticket.sk/.


Bratislavské bábkové divadlo získalo už druhú Grand Prix


Bratislavské bábkové divadlo od konca minulého roku dočasne pôsobí v sále Radošinského naivného divadla. Od februára funguje divadlo v režime ZÁKLAD.


Zdroj: TS Bratislavské bábkové divadlo – Stanislav Várady
Zdroj foto: Juraj Starovecký

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno