Divadlo sa otvára po piatich mesiacoch nútenej prestávky a ako prvé predstavenie odohrá Popolvára v réžii legendárneho súboru Buchty a loutky.


S uvoľnením protiepidemických opatrení otvára Bratislavské bábkové divadlo svoje brány verejnosti. Divadlo síce počas lockdownu stihlo naskúšať novú inscenáciu Mauglí a natočiť nové záznamy svojich predstavení, no na skutočný kontakt so živým divákom muselo čakať až doteraz.


Prvým predstavením odohraným pred živým publikom bude už túto sobotu inscenácia Popolvár. Slovenskej klasiky sa režijne ujali tvorcovia z legendárneho českého divadla Buchty a loutky a vzniklo tak humorné rozprávkové predstavenie pre deti od 3 rokov a ich rodičov.


Predstavenie Popolvár môžu diváci vidieť v sobotu 15. mája o 14.30 a vo štvrtok 20. Mája o 18.00. Po ňom to budú Rozprávky o Malej tučnej víle, ktoré uvidia diváci nasledujúcu sobotu a takisto vo štvrtok. Pre ďalšie predstavenia a ich termíny stačí sledovať program na internetovej a facebookovej stránke Bratislavského bábkového divadla.


Divadlo sa pri týchto podujatiach riadi podmienkami kultúrneho semafora, ktorý určuje pravidlá organizovania hromadných podujatí s ohľadom na jednotlivé fázy pandemickej situácie. Vstup do sály bude umožnený len s rúškom či s respirátorom v zmysle aktuálneho nariadenia a po každom predstavení prebehne kompletná dezinfekcia priestorov a dotykových plôch.

Okrem predstavení v sále plánuje divadlo od júla spustiť tretí ročník obľúbeného projektu Letodivy. V priestore divadelnej záhrady na Škultétyho 5 pripraví divadlo každý štvrtkový podvečer predstavenie pre deti a ich rodičov a prinesie im tak bábkové divadlo aj v čase divadelných prázdnin. Konkrétne tituly predstaví divadlo na svojej internetovej stránke a sociálnych sieťach už čoskoro.

 

Zdroj: TS – Stanislav Várady
Zdroj foto: Juraj Starovecký

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno