Pokračovanie pandémie Covid-19 zrušilo koncertný kalendár mnohých súborov a väčšina hudobníkov zostala doma. Obľúbený hotjazzový orchester Bratislava Hot Serenaders v snahe odškodniť svojich fanúšikov za zrušené koncerty pripravil náhradné online prenosy.

Prvým z dvoch koncertov bude 6. júna prenos do neďalekej Prahy, ktorá je vďaka pandémii taká vzdialená. Koncert v hudobnom divadle Apollo mal už dva termíny, ale aj napriek postupnému uvoľňovaniu sa plnohodnotný koncert odohrať nedá.


„Priamy prenos z domovskej scény orchestra, ktorou je Spoločenský dom Nivy v Bratislave, bude vysielaný naživo vo vysokej kvalite na viacerých platformách naraz a bude ho preberať aj Slovenský inštitút v Prahe, a čo nás nesmierne teší, prenos prevezme aj Český rozhlas Jazz!“ približuje spevák a manažér orchestra Miloš Stančík.


Druhý prenos opäť z domovskej sály pôjde 22. júna ešte ďalej, a to do španielskej Sevilly! Orchester ako víťaz medzinárodnej súťaže European Swing Contest získal ako hlavnú cenu vystúpenie na medzinárodnom festivale Sevilla Swing. Ten bol, bohužiaľ, pre pandémiu opakovane zrušený, ale orchester sa s organizátormi festivalu dohodol na online verzii koncertu. Veľvyslanec Španielskeho kráľovstva p. Luis Belzuz de los Ríos, ktorý v minulosti navštívil profilový koncert orchestra v SD Nivy, sa, bohužiaľ, z pracovných dôvodov nebude môcť prihovoriť krajanom na úvod koncertu, ale veľvyslanectvo aspoň uvedie tento koncert na svojich sociálnych sieťach.


Bratislava Hot Serenaders

„Zrušené letné turné v Spojenom kráľovstve a koncerty na Slovensku mali byť vrcholom tejto koncertnej sezóny, ktorá mala byť oslavou 30. výročia založenia nášho orchestra Bratislava Hot Serenaders. Je až zázrak, že sa nám podarilo uskutočniť aspoň novoročné turné v Ruskej federácii v januári 2020,“ dodáva svetoznámy hráč na trúbku, zakladateľ a umelecký vedúci orchestra, Juraj Bartoš.


Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Ďakujeme!

 

Zdroj: redakciu informoval Matej Šálek
Zdroj foto: Ctibor Bachratý

 

VIAC INFORMÁCIÍ: www.facebook.com/HotSerenaders

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno