Brandner/Rofalski Group v Bratislave!

Medzinárodný jazzový projekt spojil hudobníkov z Ameriky, Nemecka, Rakúska a Slovenska. Výnimoční umelci, saxofonista Dennis Brandner a klavirista Roman Rofalski, žijúci a pôsobiaci v New Yorku a Berlíne, po mnohých rokoch priateľstva prezentujú spoločný hudobný projekt.

Dňa 16.6.2019 o 18.00 v rámci ich európskeho turné vystúpia aj v Bratislavskom DESIGN FACTORY. Na spoluprácu si prizvali nášho popredného medzinárodne pôsobiaceho slovenského basistu, Štefana Pištu Bartuša a vynikajúceho rakúskeho bubeníka Klemensa Marktla. Program sa skladá z originálnych kompozícií, ktoré spadajú do súčasného jazzu, ale nevylučujú vplyvy z iných štýlov. Najmä Rofalského pozadie v oblasti novej progresívnej hudby prináša so sebou nejedno prekvapenie.


Do popredia vystupuje radosť z kolektívneho hrania, ktorá sľubuje umelecký zážitok skúsených muzikantov na najvyššej hudobnej úrovni!

Dennis Brandner – saxofón
Roman Rofalski – piano
Stefan,,Pišta“Bartuš – kontrabas
Klemens Marktl – bicie nástroje

Walt Weiskopf opísal Dennisa Brandnera týmito slovami“… vysoko talentovaný jazzový hudobník. Dennis hrá s krásnym, plným zvukom a jeho línie sú vždy presvedčivé. Má všetko to, čo je potrebné na to, aby vynikal v hudobnom biznise. “ My ešte dodávame, že Dennis sa už o d útleho detstva profiloval ako výnimočný hudobník, dokonca v 15-rokoch v ňom jeho učiteľ objavil obrovský talent a postavil mu kapelu. Ja jednej strane si ctí hudobné tradície, ale dokáže ich citlivo skombinovať aj so súčasnými, modernými jazzovými trendmi. Keď sa presťahoval do Ameriky, motivovala ho práve muzika, pretože v rodnom Rakúsku sa jeho štýl nerozvíjal. Až spolupráca s ďalšími jazzmenmi mu otvorila nové dvere na rôzne jam sessions.

Roman Rofalski je brilantný a všestranný klavirista. (Berthold Records). A musíme dodať, že je jedným z mála interpretov na svete, ktorí sa dokážu presvedčivo uplatniť na scéne klasickej hudby a zároveň v jazze. Navyše je aj skladateľom, ktorý vo svojich kompozíciách improvizáciu a klasiku dokázal prepojiť. Po štúdiu na prestížnej University for Music and Drama Hannover v Nemecku sa vybral do Talianska a následne tiež do New Yorku – skvelej základne pre jazzmenov. Podpísal sa pod množstvo experimentálnych projektov a jeho klavírna technika, nápady a spolupráce s rôznymi muzikantmi sveta, ho katapultovali medzi najžiadanejších klaviristov.

„Štefan ,,Pišta“ Bartuš je bezpochyby top slovenským kontrabasistom, ktorý disponuje
vynikajúcou technikou, časovaním a cítením. “ (M. Kubačka) Od roku 2009 je tento talentovaný kontrabasista leadrom vlastnej formácie Štefan „Pišta“ Bartuš & JazzBrothers a má za sebou úspešné koncerty doma a v zahraničí.

Klemens Marktl je jedným z najväčších talentov pochádzajúcich z Európy. Významne prispieva ku kontinuite veľkých jazzových bubeníkov, ktorí sú tiež skladateľmi a kapelníkmi. (Ralph Peterson Jr.)

Zdroj: TS Spectaculum production – doplnená redakciou mojakultura.sk
Foto: Spectaculum production
Video: youtube


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno