Brad Pitt v motoposte F1

Pretekárske automobilové filmy sú v kurze už niekoľko rokov a v týchto dňoch vzniká ďalší, ktorý sa venuje jednej z najprestížnejších motoristických súťaží vôbec. Snímka nesie pracovný názov F1.

Všetci si dobre spomíname na Rivalov Rona Howarda, film, ktorý veľmi rýchlo nadobudol status kultovej snímky, hoci ešte nestihol získať medzigeneračnú patinu. Pozíciu úspešnej drámy z roku 2013 na prvom mieste neskôr atakoval ďalší životopisný veľkofilm Ford vs. Ferrari (2019) a minulý rok už talianskemu motoristickému mágovi bola venovaná osobitná snímka s názvom Ferrari. Nesmieme zabudnúť ani na Gran Turismo (2023), adaptáciu úspešnej videohry. Pripravovaný film F1 prinesie príbeh z prostredia toho najprestížnejšieho motoristického športu. 


Divácka závislosť na vôni benzínu však aj po sérii kvalitných snímok zostáva neukojená, a tak filmári pod štúdiom Apple Original Films prichádzajú s ďalšou špecialitou. V novom filme režiséra Josepha Kosinskeho nebude chýbať akcia, zábery zo skutočných pretekov súťaže F1 a hlavne veľké herecké hviezdy, ako Brad Pitt, Javier Bardem, Kerry Condon, ale aj slávny pretekár Lewis Hamilton, ktorý na filme pracoval aj ako producent a odborný konzultant.


Nakrúcanie filmu stále prebieha na skutočných okruhoch Formuly 1 počas kvalifikácií a tréningov. To znamená, že vo filme uvidíme skutočné pretekárske tímy a živé publikum, pričom monoposty fiktívneho tímu APXGP budú šoférovať hlavní predstavitelia Brad Pitt a Damson Idris.


Dej filmu by sa mal sústrediť na jedenásty tím F1, ktorý sa dlhodobo drží na zadných pozíciách, a tak mu príde na pomoc bývala hviezda motošportu, ktorú stvárni práve Brad Pitt


Tvorca na režisérskej stoličke by mohol byť jeden z najpovolanejších. Joseph Kosinský má na konte technicky vyšperkované tituly Top Gun: Maverick (2022), Hrdinovia ohňa (2017) či sci-fi Oblivion: Nevedomí (2013) a Tron: Dedičstvo (2010). Praktické a digitálne vizuálne efekty má tak nepochybne v malíčku. 

Snímka F1 už bola nakrúcaná na okruhoch v Anglicku, Maďarsku, Holandsku, Japonsku či v mestách Las Vegas, alebo Abu Zabí. Do kín by sa v Európe mala dostať 25. júna 2025.

 

Spracoval Matúš Trišč

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno