Je známy podtitul nového Avatara a o niekoľko dní sa dočkáme aj oficiálneho traileru.

Po vyše desaťročí sa na plátna kín vracia jeden z najúspešnejších filmov všetkých čias. James Cameron svoju kariéru na viac ako dekádu zasvätil práci na sci-fi sérií z planéty Pandora. Po trinástich rokoch prináša pokračovanie slávneho Avatara a tentoraz sa zdá, že premiéra filmu už nebude znova odložená.


Na udalosti CinemaCon v Las Vegas boli predstavené prvé zábery z nového veľkofilmu. Filmári pri nakrúcaní použili prelomové technológie v snahe poskytnúť úplne nový kino zážitok. Skutočný 3D obraz, vyššie rozlíšenie, realistickejšie špeciálne efekty a mnoho ďalších technických limitov bolo posunutých na vyššiu úroveň. Ohlasy na predstavené technické inovácie sú zatiaľ veľmi pozitívne.


Oficiálny názov pokračovania je Avatar: The Way of Water a trailer k filmu budú môcť diváci údajne vidieť iba pred premietaním filmu Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva, ktorý príde do slovenských kín 5. mája.

Avatar: The Way of Water má svetovú premiéru naplánovanú na 16. decembra tohto roku. Okrem toho zažije opätovné uvedenie do kín aj vynovená verzia prvého dielu. 23. septembra tak budeme mať možnosť pripomenúť si prvý príbeh obľúbených modrých hrdinov. Cameron však s Avatarmi plánuje prejsť ešte poriadne dlhú cestu. Premiéry ďalších troch pokračovaní sú predbežne stanovené na roky 2024, 2026 a 2028.


 

 

Spracoval: Matúš Trišč

Zdroj foto: sector.sk, collider.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosím zadajte svoj kommentár!
Prosím zadajte svoje meno